Dekorasyonda Hangi Mevsimin İnsanısınız?

Evinizde bazen dekorasyonu baştan sona o anki modunuza ya da hissetmek istediğiniz duruma göre değiştirmek istediğiniz oldu mu hiç? Örneğin karanlık ve gotik ya da beyaz ve minimalist belki de canlı ve renkli yapmak istediniz? Önerilerimizle bunu gerçekleştirmek çok kolay olacak.

Odanızda yapmak istediğiniz değişiklik için önce renk psikolojinizi inceleyin. Karakterinizi en iyi yansıtan renkleri nasıl bulacağınızı biliyor musunuz?

Karakterleri eşleştikleri renklere göre konumlandırırsak, dört farklı grup elde ediyoruz; ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış. Evet mevsimlerden ilham alıyoruz. Doğada bulunan mevsimsel renk paletlerini kullanarak her bir kişilik grubunun renk tercihlerini ve enerjik stillerini yansıtabiliriz.

Renk kişiliğinizi keşfetmek için açıklamalarımızı okuyun ve bu bahara yepyeni ve size daha uygun bir dekorasyonla girin.

habitat.com

Bahar Kişiliği ve Renkleri

Karakter özellikleri: Enerjik, hayat dolu, iyimser.

Renkleri: Sıcak ama açık renkler, berrak görüntüler.

İç mimaride: Bol miktarda doğal ışık, yeni tasarımlar, yoğun enerjili baskıları tercih ederler. Bu kişilik tipi, soluk ağaç dokusuna sahip ince çizgili mobilyaları, boyanmış cam objeleri, yumuşak ve parlak yüzeyleri çok severler. Genelde modern ama davetkar bir dekorasyon anlayışları vardır. Bahar kişiliğine sahip insanlar yaşları kaç olursa olsun içlerindeki çocuğu hep yaşattıkları için sevimli olan her şeye bayılırlar.

Yaz Kişiliği ve Renkleri

Karakter özellikleri: Zarif, şık ve doğa aşkıyla dolu.

Renkleri: Yaz kişiliğine sahip insanlar daha sakin ve mat renkleri tercih ediyorlar. Tablolar ya da dökümlü objeleri çok seviyorlar.

İç mimaride: Bu kişilik tipine sahip insanlar genelde yumuşak, süzülüp giden romantik dekorasyondan hoşlanırlar ama biraz resmi bir dokunuş ve simetrik görünümleri de kullanırlar. Geleneksel dekorasyon stilleri genellikle favorileridir. Geçmişten ilham alan objeler, mobilyalarda kullanılmışlıktan oluşan izler, vintage bir dokunuş her zaman favorileridir. Genel olarak sade ve gösterişsiz olmayı tercih ederler.

habitat.com

habitat.com

Sonbahar Kişiliği ve Renkleri

Karakter özellikleri: Tutkulu, doğayla sıkı bağları olan, sanatsever ve entelektüel.

Renkleri: Dikkat çeken tonlar ve zengin renkleri çok seviyorlar. Sonbaharın renkleri onların da favorileri.

İç mimaride: Rustik stil onlar için her şeyden önce geliyor. Ustaların elinden çıkmış özgün tasarımlar ya da aileden miras kalmış mobilyaları dekorasyonda kullanabildikleri zaman daha mutlu oluyorlar. Evlerinde mutlaka bir alan kitaplıklara ve kitaplara ayrılmıştır ve evlerinin her zaman davetkar, sıcak ve rahatlatıcı olmasını isterler. Muhtemelen evlerinde manevi yönü baskın olan bir şeyler bulacaksınız.

Kış Kişiliği ve Renkleri

Karakter özellikleri: Kendinden emin, duygusal ve sınırları aşmayı seven

Renkleri: Keskin, cool ve canlı renkler favorileri. Geometrik desenlerle renkleri eşleştirmeyi çok seviyorlar.

İç mimaride: Genellikle sağlam mobilyaları tercih ederler ama bunlar aynı zamanda güçlü bir dokuya ve tasarıma sahip olmalıdır. Kış nasıl extreme sporların mevsimiyse, iç mimaride de aynı heyecanı ararlar. Minimalistler kış insanı olsalar bile bunu da aynı ekstrem seviyede gerçekleştirecekleri için maksimalist bir yanları olur. Son teknoloji ve lüks mobilyalarla cool bir tarzın yanı sıra ikonik tasarımları tercih ederler.

habitat.com