Cool Bir Görünüme Giden 7 Yol

Nasıl cool olunur? Bu sorunun cevabını yazamayız ama  gösterebiliriz. Modanın olmazsa olmaz parçalarını satın alıp, güncel trendleri sıkı sıkıya takip etmek cool görünmenizi sağlamayabilir, işin sırrı kişisel stilinizi ne kadar iyi gösterdiğinizle ilgili!

Takip ettiğimiz ünlü kadınların son zamanlarda giymeyi tercih ettikleri aşırı oversize montları bir düşünün; sizce gerçekten cool mu yoksa trend olduğu için mi bu kadar tercih ediliyor? Hem sıcak tutmayan hem de hareketi kısıtlayan bu montlar trend olabilir ama cool olmak için ona ihtiyacınız yok! Ama önerilerimize ihtiyacınız olabilir. Stilinizde cool bir etki yaratacak ve bunu yaparken kafanızı çok da karıştırmayacak önerilerimizi keşfedin!

Topuklu yerine düz ayakkabı tercih edin

Düz ayakkabılarda daima bir şeytan tüyü var. Özellikle “bunun altına topuklu iyi gider” dediğiniz kıyafetleri bir de sneaker ile giymeyi deneyin. Geçtiğimiz sezonlarda zaten snekaer tüm kombinleri tamamlamaya başlamıştı, şimdi diğer düz tabanlı modellere de daha çok şans verin.

Çabasız şıklığın anahtarı; sadelik

Klasik, basic ürünler asla fazla durmaz ya da çok iddialı görünmez ama şıklığınızı garanti eder. Hem birkaç parçayı bir arada kullansanız bile gözü yormaz. Siz de “çabasız” şıklıktan yanaysanız, birkaç olmazsa olmaz parçaya yatırım yapın. Örneğin bir trençkot, giyen hiç kimseyi yarı yolda bırakmaz.

Oversize giymek çok havalı

Evet az önce oversize montlar hakkında pek iyi şeyler söylemedik ama bizim bahsettiğimiz overoveroversize montlardı. Size birkaç beden büyük gelen bir ceketi giyip üstünüzde emanet durmaması için uygun bir kombinle düzenlemeniz lazım; örneğin mom jean ve bootie’lerle!

Güneş gözlüğünü evde bırakmayın

Her saniye özellikle kış mevsiminde güneş gözlüğü takanlardan biri de siz olun. Kim ne derse desin görünüm anında cool bir havaya bürünüyor. Tabii siz yine de karanlıkta ya da metroda takmayın ama kombinlerinizin ayrılmaz parçası olarak gözlüğü sadece yaza ayırmayın.

Aksesuarları kıyafetlerin üstüne takın

Yani vücudunuzu saran bir kazak giydiğinizde bilezik ya da bileklik takmaktan vazgeçmeyin, kazağın üstüne geçirin. Görünümde aksesuarlar oldukça önemli çünkü fark yaratmanın yolu takmayı seçtiklerinizden geçiyor. Kıyafetlerin üstüne takılan aksesuarın zengin gösteren bir havası da var.

Baştan aşağı nötr giyin

Lacivert, gri, beyaz, krem, siyah, taba… bu liste uzar gider. Örneğin siyah ve taba ya da lacivert ve gri veya baştan aşağı krem, giydiğinizde görünümünüz şık, tarzınız çabasız olarak tanımlanacak. Eğer takım giymiyorsanız, siyah dışında renkleri birbirine uydurmak için çok uğraşmayın, çünkü öyle de cool olacaksınız.

Kırmızı rujsuz olur mu?

Kırmızı rujun size yakışmadığını düşünüyorsanız, cildinize en uygun tonu hala bulamadınız demektir. Bu nedenle cilt alt tonunun önemini anlattığımız yazıyı okuyabilirsiniz. Diğer yandan kırmızı rujun güçlü etkisini de sadece geceye ya da özel günlere saklamayın biraz daha sık kullanın.