Çocuklara Özel Bir Dolu Öğrence!

 

Çocukların televizyon seyretmeyi sevdiğini ve video izlemekten keyif aldıklarını biliyoruz. Ancak zihinsel gelişimleri için kendilerine uygun olan içerikleri izlemeleri gerektiği de yadsınamaz bir gerçek. Yaşlarına uygun olmayan, olumsuz mesaj verebilecek içeriklerin kontrolsüz bir şekilde tüketilmesi çocukların gelişimlerinde sorunlara neden olabilir. İşte bu noktada annelerin güvenebilecekleri ve çocukların da eğlenebilecekleri bir platform yaratıldı: Düşyeri TV.

Düşyeri TV, çocukları televizyon izleme ve mobil cihaz kullanma alışkanlıklarını faydalı, artı değer yaratan deneyimlere dönüştürmek için kurulan Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyon kanalı. Düşyeri TV içerikleri çocukların yaş gruplarına uygun olacak şekilde ayrılmıştır ve pedagoglar tarafından onaylıdır. Platform, çizgi filmden müzik ve deney videolarına kadar size çocuğunuz için oluşturduğunuz profile uygun olan içerikleri önerir.

Okul öncesi çocuklar için Çizgi Film kanalında; Pepee, Heidi, Arı Maya, Tamircikler gibi çocukların en sevdiği çizgi karakterlerin maceraları yer alıyor.

Düşyeri TV çocuklara sadece çizgi film izletmiyor, aynı zamanda öğretici içerikler de sunuyor. Bilgisel bölümünde; su tasarrufu, bilinçli tüketici olma, istek-ihtiyaç farkı, ormanları koruma, hava kirliliğini önleme gibi sosyal konular da çocukların anlayabilecekleri şekilde işleniyor. Sen Sor bölümünde çocukların sordukları sorulara cevaplar aranıyor; Bunları Biliyor Musun? bölümünde ise Bitkiler ve Hayvanlar tanıtılıyor.

Da Vinci kanalında bilimin eğlenceli hali yaşı daha büyük olan okul çağındaki çocukları bekliyor. Evde pratik deneyler, bilim ve sanat tarihi gibi eğitici içeriklerle çocukları hem eğlendiriyor hem de onlara bilimsel düşünceyi aşılıyor.

Düşyeri TV, ebeveynler için de faydalı videolar sunarak her anne-babanın aklında olan sorulara cevap veriyor.