ÇOCUKLAR İÇİN OYUNCAK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

shutterstock_118103182

Çocuğunuzun iyi vakit geçirmesi ve eğlenmesi dışında gelişimi, yaratıcılığı ve hayal gücünü desteklediği için oyuncak seçimi çok önemli. Dikkat edilmesi gereken en önemlisi unsur, çocuğunuzun yaşına, yetenek ve becerilerine göre oyuncak seçmektir. Oyuncaklar, çocuğunuza zarar vermemesi için sivri uçlu olmamalı, kolay temizlenebilir olmalı ve üzerinde zehirsiz boya kullanılmış olmalı. Çocuğunuzun yaşına göre oyuncak rehberimize göz atın:

0-6  ay arası bebeğinizin 5 duyusunu da geliştirmesi için oyuncak seçimini ona göre yapın. Yatağın yanına asılan bez kitaplar, dönence, çocuğun tutabileceği çıngıraklar, sıkınca ses çıkaran oyuncaklar, ayna güzel seçeneklerdir böylece tüm duyuları gelişir.

0-6

Hemen Satın Al:

Sihirli Gece Dönencesi: Tiny LoveDönen Top ve Halkalar: Bright Stars Pandalı Çıngırak: Chicco – Çıngırak: PlaygroDönence: Chicco

7-12 ay arası bebeğiniz sesleri taklit etmeye başlar, yakaladığı her şeyi ağzına götürür. Resimli kitaplar ilgisini çeker, oyuncaklarla ses çıkarır, hareketli oyuncaklarla emekleyerek peşinden gider. Renkli halkalar, küpler, yumuşak bebek ve hayvanlar, renkli ve müzikli kitaplar bebeğinizi çok mutlu edecektir. her

7-12

Hemen Satın Al:

İlk Orkestra: VardemTuruncu Oyuncak: ChiccoZebra Oyuncak: PlaygroZeka Küpü: Dekotrends – Halka Oyun: Dekotrends

1-3 yaş arası artık çocuğunuz birçok oyuncakla vakit geçirmeye ve kendini geliştirmeye başlar. Boyama kitapları ve boyalar, oyun hamuru, mutfak seti, bol resimli hikaye ve eşleme kitapları, itmeli çekmeli oyuncaklar, kukla gibi oyuncaklarla çocuklarınızın hayal gücü genişlesin.

1-3

Hemen Satın Al:

Gol Ligi: ChiccoDenge Tahtası: AlexBloklar: Bright StarsOrg: Bright StarsEşleme Tahtası: Alex

3-6 yaş arası çocuklar artık gerçek oyunlar oynamaya, yetişkinleri taklit etmeye başlarlar. Top oyunları oynar, resim çizmeye başlar, malzemelerle yaratıcı şeyler yaratabilir. Ev eşyaları, çiftlik seti gibi küçük eşyalar, dikiş, temizlik seti gibi uygulamalı oyuncaklar, kostümler, yap-bozlar, oyun hamuru gibi oyuncaklarla çocuklar oynayabilir.

3-6

Hemen Satın Al:

Çikolata Dükkanı: AlexBoyamalı Kumbara: 4Mİşlem Seti: DekotrendsBoyama Seti: Alex

6 yaş sonrası çocuklar ise kumandalı arabalar, bebekler, evcilik setleri, kitaplarla, boncuk setleriyle yaratıcılıklarını ve kendilerini daha fazla geliştirmeliler.

6aysorasi

Hemen Satın Al:

Kumandalı Araba: Adalı OyuncakAraba: Die-CastKumandalı Traktör: Adalı OyuncakBoncuk Oyun Set: AlexEvcilik Oyuncakları: Vardem

Benzer Ürünler