Cildiniz 5 Adımda Pırıl Pırıl

Evet biraz Photoshop sayesinde gördüğümüz her kadın mükemmel bir cilde sahip sanıyoruz ama kabul edelim, durum aslında böyle değil. Yine de Victoria’s Secret melekleri gibi kusursuz görünmek isterseniz, size yardımcı olmak için hazırız. Üstelik bu önerilerle tüm cüzdanınızı boşaltmak zorunda kalmayacaksınız. Üstelik bu küçük ipuçları cildinize iyi geldiği kadar sağlıklı olmanızı da sağlayacak. Başlayalım mı?

shutterstock_398176708

Atıştırmalık Olarak Salatalık

Parlak bir cilt için aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk kural; bol sıvı tüketmek! Hem lezzetli hem düşük kalorili bir sebze olan salatalığın içindeyse bol bol sıvı var. Vücudu serinleten, su alımını sağlayan salatalık tabii ki cildinizin de ışıldamasına yardımcı olacak. Bu nedenle fırsat bulduğunuz her an salatalık yiyin ve yeşil içeceklerinize dahil edin.

shutterstock_344925965

Green Juice İçin

İçeriğindeki vitamin, mineral ve antioksidan sayesinde yeşil sebzelerle hazırladığınız tüm meyve suları cildiniz için faydalı bir adım olacak. Yüzünüzdeki şişkinliği indirmek, cildinizin nefes almasını ve hızlı iyileşmesini sağlamak için öğleden sonraki kahvenizi bu yeşil mucizelerle değiştirmeye ne dersiniz?

shutterstock_640951345

Daha Çok Avokado Yiyin

Cildimiz parlamak için yağa da ihtiyaç duyar. Ama her yağa değil! Avokadoyu fırsat bulduğunuz her an tüketin. Smoothie’nize krema yoğunluğu vermek için kullanabilirsiniz ya da salatanıza dilim dilim ekleyebilirsiniz. Her şekilde hem vücudunuza hem de cildinize olan faydasını kısa sürede göreceksiniz.

shutterstock_331673507

Maskenizi Kendiniz Yapın

Avokadonuzun yarısını çatalla ezin, bir yemek kaşığı balla karıştırın, iki yemek kaşığı sıcak su ekleyin ve maskeniz hazır! Göz çevreniz dışında tüm yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra temizleyin. Ferah, tazelenmiş ve nemlenmiş cildinize merhaba demeye hazırsınız. Avokadonun kalan yarısını da salataya ekleyin.

shutterstock_139839739

Desteğe İhtiyacınız Olduğunu Unutmayın

Amino asitler, mineraller ve vitaminleri olması gerektiği kadar alabiliyor musunuz? Eğer cevabınız evetse sizi tebrik ediyoruz fakat şüpheye düştüyseniz bizimlesiniz. Cilt bakımı ürünleri tabii ki size yardımcı olur ama sizi içeriden tamir etmeye başlayacak vitaminleri kullanmaktan çekinmeyin. Cildinizin onarımı içeriden dışarı doğru olur ve bakım ürünleriyle besin desteği birbirini tamamlar.

Fotoğraflar: Shutterstock