Cilde Detoks Uygulamanın Yolları

Haftanın tüm stresi ve yorgunluğu üzerinizde biriktiği zaman bu sadece vücudunuza yansımaz; saçlarınız ve yüzünüzde de etkisini gösterir. Ve güneş ışığı altında eğlenceli bir hafta sonu yaşayacağınız zaman, en son ihtiyacınız olan kuru ve yorgun görünen bir cilttir. Bu nedenle hafta sonuna yaklaşırken cildinize detoks uygulayabilir, hafta sonuna dört dörtlük hazırlanabilirsiniz. Önerilerimizi düzenli olarak uygularsanız, cildiniz her zaman parlak ve taze görünecektir!

Haftada Bir Kere Maske Uygulayın

Haftada en az bir en çok iki kere detoks maskelerini uygulayarak, güzel bir cilde ilk adımı atabilirsiniz. Cildinizi nemlendiren, kiri ve makyaj artıklarını temizleyen, yağ dengesini sağlayan detoks maskeleriyle cildinizi yormadan yorgun görünümü engelleyebilir, bahara hazırlanabilirsiniz.

Gece Kremiyle Uykunuzda Tazelenin

Sabahları uyandığınızda yağlanmış ve yorgun görünen bir yüz yerine pürüzsüz ve yumuşak bir ciltle karşılaşmak isterseniz, gece kremlerinizi sürmeyi aksatmayın. Hemen her gün aynı saatlerde yatağa girmek de gündüz karşılaşacağınız görüntüyü büyük ölçüde etkiler.

Günde İki Kere Yüzünüzü Temizleyin

Cildiniz hava şartlarına karşı oldukça savunmasız kalabilir. Özellikle şehir merkezinde yaşıyorsanız hava kirliliği, makyaj malzemeleri ve güneş ışıkları cildinizdeki gözenekleri tıkar, yüzünüzü havasız ve nemsiz bırakır. Hatta dışarı çıkmasanız bile evde cildiniz havasız kalarak kötü etkilenir. Cildinizi toksinlerden temizlemek için sabah ve akşam yüzünüzü yıkamalısınız.

Her gün Kendinizi Korumayı Unutmayın

Düzenli detoks yapmak cildinizi tazelese de günlük bakımı ihmal etmemelisiniz. Günlük bakım olmadan cildinizin parlaklığını ve sağlığını stabil tutamazsınız. Özellikle her gün makyaj yapıp dışarıda vakit geçiriyorsanız kendinizi güneş ışıklarına karşı korumanız gerekir. Güneş kremi sürmeden veya korumalı nemlendiriniz olmadan evi terketmeyin!