Burcunuzdan İlham Alın Stilinizi Yenileyin

“Burcun ne?” sorusu çoğu zaman yeni tanışılan kişiyle muhabbeti devam ettiren joker sorulardan biri. Hem eğer ilgiliyseniz karşınızdaki hakkında ilgili bir fikriniz olur hem de fikir edindiğiniz bu kişi üzerine konuşurken karşınızdakinin gerçek kişiliğine dair fikir edinirsiniz. Peki sizin burcunuz ne? Kişiliğinizle ilgili yorum yapmak yerine bu sefer daha eğlenceli ve muhtemelen daha doğru kararlar verebileceğimiz bir konudan bahsedeceğiz. Farkında olmayabilirsiniz ama ayakkabılara olan bu zaafınız belki de burcunuzdan kaynaklanıyor? Günlük burç yorumlarını okumuyor olsanız da yazımızı okumaya devam edin, sonuçta istediğiniz elbiseyi gardırobunuza sokacak her yol mübah!

Koç

Astrolojinin ilk burcu olan Koç, söz konusu modaya gelince cool ve yaratıcı olmayı sever. Belki en yoğun desenleri ya da en kısa elbiseyi giymiyorsunuz ama seçtiğiniz parçalar ne kadar mütevazı olursa olsun trendlerde öncü olmanızı sağlıyor. İmzanız olan stili güncel parçalarla birlikte taze tutmak sizin işiniz. Basit parçaları birbiriyle karıştırıp ortaya taklit edilemez bir görünüm çıkarmak istiyorsanız, Emma Watson’dan ilham alabilirsiniz.

Boğa

Rahatlık ve kalite Boğa için her zaman birçok şeyden önce gelir. Tabii konforlu olarak kötü görünmek zorunda değiller. Rahat bir jean altına sezonun en cool sneakerlarını giyerek stil sahibi bir görünüm oluşturabilirsiniz. Zaten sizin için önemli olan da bu; üzerine çalışılmış ama bir o kadar da öylesine giyilmiş gibi görünen harika kombinler yaratmak. Seksi olmak yerine tek bir parçayla bakışları üzerinizde toplamaya bayılıyorsunuz.

İkizler

İmza stil mi? Sizi sınırlayacak her şey moralinizi bozmaya yetiyor buna belirli çerçeveleri olan bir stil de dahil. Yüksek topuklar ya da basit bir jean, giydiğiniz her ne olursa olsun özgüveninizden hiçbir şey kaybetmiyorsunuz. Modunuza göre aksesuar seçmek, stilleri ve trendleri birbirine karıştırmak ve ilham verici görünümler oluşturmak tarzınızın özeti gibi. Marilyn Monroe, Angelina Jolie ve Naomi Campbell gibi kadınlarla aynı burcu paylaştığınızı unutmayın!

Yengeç

Modern zamanda yaşayan romantikler olarak klasik her zaman stilinizin anahtar kelimesi. Feminenliği kombinlerinizin bir yerine mutlaka yerleştiriyorsunuz ve bu hiçbir zaman rahatsız edici görünmüyor. Şık elbiseler ve klasik ceketler, dikkat çeken renklerle bir araya geldiğinde ideal gardırobunuz ortaya çıkmış olacak. Lana Del Rey, Selena Gomez, Eva Green ve Ariana Grande gibi Yengeç ünlülerinden stil konusunda ilham alabilirsiniz.

Aslan

Renkli ve dikkat çeken stilinizle tüm trendleri belirlemeye ve hatta bazen onlara karşı koymaya hazırsınız! Bulundukları her yerin hakimi olmayı seven Aslanlar, hava durumu nasıl olursa olsun mini etekten vazgeçmez. Seksi elbiseleri kimse onlar kadar başarılı taşıyamaz. Moda dünyasının en dikkat çeken kadınları Madonna,  Cara Delevingne ve Charlize Theron gibi siz de kıyafetlerinizde korkusuz olun, desenleri ve aksesuarları birbiriyle karıştırmaktan çekinmeyin.

Başak

Hanım hanımcık ama seksi görünen fonksiyonel kombinler oluşturmak, Başakların uzmanlık alanı. Çocuksu olmayan fakat yetişkinlerin dünyasına da tam uymamış ikililerle harikalar yaratmak, pastel renkleri başarılı bir şekilde kullanmak, flörtöz parçalara stilinizde yer vermek tarzınızı özetliyor. Kendine özgü titiz ve mükemmeliyetçi yapınızla Beyoncé, Blake Lively gibi kusursuz bir stil oluşturabilirsiniz.

Terazi

Parçaları birbirine karıştırıp harikalar yaratmanın ustası Teraziler, bir gün tüm feminenlikleriyle dolaşırken diğer gün maskülenliğin sınırlarını zorlayabilir. Pantolonların üstüne elbise giyin, abartılı ceketleri gardırobunuzdan eksik etmeyin! Her zaman trendlerin bir adım önünde olabilen, cool görünmeyi her şekilde başaran bu burcun en ünlü kadını her yaptığıyla olay olan Kim Kardashian. Zarif stilleriyle öne çıkan Marion Cotillard, Alicia Vikander ve Emilia Clarke’tan da ilham alabilirsiniz.

Akrep

Odaklı, dikkatli ve hırslı Akrepler stil konusunda harika bir göze sahip. Tabii bir bakış açısına sahip olmaları onları sıkıcı yapmıyor aksine, sınırları zorlayan bir havaları var. Deriler, yüksek topuklar ve iddialı takım elbiseler gardırobunuzun favorileri arasında yer almaya devam edebilir. Çok kadınsı görünmektense dokuları karıştırmayı tercih edebilirsiniz. Kendall Jenner, Scarlett Johansson, Emma Stone ve Alexa Chung burçdaşınız olarak size ilham verebilir.

Yay

Dikkat çeken ama bunun için hiç uğraşmamış gibi görünen kadınları gördüğünüzde bilin ki bir Yay burcuyla karşı karşıyasınız! Parlak kumaşlar, desenler ve feminenliğin en abartısız hali stilinizin anahtarını oluşturuyor. Sizi bir gün neon topuklar üzerinde diğer gün siyahlar içinde görmek mümkün. Her kombine kişiliğinden bir parça katmayı seven sokak stilinin yıldızı Taylor Swift, kırmızı halının asi kadını Miley Cyrus ve iddialı kombinleri seven Rita Ora’nın stili size ilham verebilir.

Oğlak

Basit ama sofistike Oğlaklar giyinmeyi çok sevseler de eğer giyecekleri kıyafetler rahat değilse, kullanışsızsa o zaman giymekten kolayca vazgeçebilirler. Çünkü onlar için önemli olan rahatlık ardından da şık olmaktır. Deneysel olmayı sevseler de risk almayı çok sevmezler. Siz hiç Kate Middleton’ı derin bir yırtmaçla gördünüz mü? Moda dünyasının prensesi basit parçalarla harikalar yaratmak konusunda rehberiniz olabilir.

Kova

Hiçbir zaman diğer insanlar için değil kendini mutlu etmek için giyinen Kovaları tanımlayan üç kelime var; yenilikçi, renkli ve eğlenceli. Diğer insanlar cesur renklerden ve vahşi desenlerden uzak dursa da siz korkusuz bir şekilde bunları denersiniz. Trendlerden çok size en uygun parçaları bir araya getirin ve tarzınızı ortaya çıkarın. Desenleri, farklı kesimleri ve renkleri bir arada herkesten farklı bir şekilde kullanmaya çalışın. Neler yapabilirim diyorsanız Rihanna’yı örnek alabilirsiniz!

Balık

Bazıları sizin tarzınızı bohem olarak tanımlasa da, imza görünümünüzde çok daha fazlası var. Hafif seksi görünüme sahip yumuşak, üzerinizden akıp giden parçaları seviyorsunuz. Çabasız şıklığı basit bir elbiseyle bile yakalayabildiğiniz için, giyinme konusunda hiçbir zaman “giyecek hiçbir şeyim yok” moduna girmiyorsunuz. Ama alışveriş tutkunuz sayesinde trendleri takip etmek en iyi olduğunuz konulardan biri. Dakota Fanning gibi siz de günlük stilinizi rahat tasarımlardan yana seçebilirsiniz.