Burcunuza Göre Size Uygun Parfümü Bulun

Burçlara inansak da inanmasak da karakterimiz ve davranışlarımızı etkileyen faktörler olduklarını düşünmeyi seviyoruz. Birçok kişi kıyafetlerinde ya da ev dekorasyonunda seçim yaparken burcunun özelliklerine de bir göz atıyor. Koku ise bir kişinin stiline kişisel imzasını atabilmesinin en benzersiz yollardan biri. Burcunuza göre parfümünüzü seçip kişisel imzanızı stilinize kalıcı şekilde atmak ister misiniz? O zaman önerilerimizi okuyun!

Koç

Koç burcundaki kişiler genellikle enerjik ve çevrelerine cesaret, güven veren kişilerdir. İlgi odağı olmayı sevdiklerinden fark edilebilirliği daha yüksek kokular tercih etmeliler. Koç burçlarının tercih etmesi gereken tonlarsa oryantal tonlardır. Genellikle vanilya, yoğun çiçek ve amber karışımı kokuları tercih edebilirler.

Boğa

Boğalar daha sakin ve rutinleri belli olan bir hayat isterler ve hayatlarını buna göre şekillendirirler. Ayrıca, doğa ve huzur ikilisine bayılırlar. Boğa için ise koku tonları ise meyveler ya da odunsu kokular diyebiliriz. Biraz lüksü hissedebilecekleri markalar da favorileri arasında yer alır.

İkizler

İkizler burcu üyeleri genellikle etkileyici ve özgün karakterleriyle bilinirler.  Hareketli ve sosyal bir yaşam severler ama depresif ruh hallerini yaşadıkları da olur. Bu sebeplerden dolayı koku tonları farklı notaları içerebilir. Oryantal ve odunsu tonların karışımı ile elde edilen parfümler tam ikizlere göredir.

Yengeç

Romantik karakterleri ile bilinen yengeçler daha çok sıcak kokuları tercih eder. Konfor alanından çıkmak istemeyen ve bazen fazlasıyla üşengeç olan yengeçler, parfümlerini sık sık yenilemektense kalıcı kokuları tercih eder. Romantik kişiliklerine uyumlu olacak koku tonlarıysa çiçeksi ve meyve kokularıdır.

Aslan

Kendilerine olan güvenlerini lider özellikleriyle tamamlayan aslan burçları, kokularını da kendileri gibi lider, cesaretli ve kendini belli eden notalardan seçer. Aslan burcu için tercih edilecek parfümler ise odunsu ve baharatlı kokular olabilir. Bulundukları ortamda kişilikleri gibi kokularıyla da kendilerini fark ettirmek isterlerse bu tonları tercih etmeliler.

Başak

Başaklar hızlı, iş bitirici ve becerikli  kişilerdir. Titiz ve düzenli kişiliklerini düşündüğümüzde başakların bu özelliklerine en uygun kokular ise taze ve ferah notalardır. Bu tonları yakalamak için de çiçeksi tonları tercih edebilirler.

Terazi

Terazi burçları genellikle gösterişli ve şaşalı olmayı severler ve bulundukları ortamda tüm bakışların üstlerinde olmasını isterler. Terazi burcu için en uygun tonlarsa vanilyalı ve Hindistan cevizi olabilir.

Akrep

Akrep burçları gizemli ve temkinli kişilerdir. Kendileri gibi gizemli ve nota değişikliklerinde farkı hissettirmeyecek kokuları tercih etmeleri gerekiyor. Bu sebeplerden dolayı akrep burcunun tercihi baharat ve odunsu kokular olması en doğrusu olacaktır.

Yay

Yay burçları genellikle coşkulu kişilerdir ve çılgınlıkları severler. Hareket etmeyi, gezmeyi, keşfetmeyi çok seven yay burcunu tamamlayacak ve onu yarı yolda bırakmayacak kokular meyve ve oryantal tonları olabilir.

Oğlak

Oğlak burçları tam bir patron burcudur. Lider ve gerçek bir takım lideri olmalarıyla ünlüdürler. Oğlaklar giyimleri kadar aksesuarlarına da özen gösterirler. Bu özelliklere sahip bir burcun koku gibi önemli ve dikkat çeken bir detayı atlaması pek de mümkün değil. Bulundukları ortamda dikkat çekiciliği yüksek kokuları tercih etmesi oğlak burcunu daha iyi tanımlar.

Kova

Kova burcunun kendine has farklı bir tarzı vardır. Koku tercihi olarak daha taze ve ferah kokular tercihi kova burcu için daha iyi bir seçenektir ve burcunuzu daha iyi yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Ferah ve açık hava kokuları için daha çok çiçeksi kokulara yönelebilirsiniz.

Balık

Balık burcunun genel özelliklerinden birisi yalnızlığı tercih etmesidir, daha çok kendisi ile vakit geçirmeyi seven bu burç için kokuysa daha çok çiçek ve meyve tonları onlar için güzel bir seçenek olacaktır. Ferah hissettiren bu parfümler, balıkların tazelik arayışına cevap olabilir.