Bu Yaz Evleniyor Musunuz?

Düğününüz için geri sayıma başladınız mı? O gün muhteşem görünmek istediğinizi biliyoruz. Saçınızdan makyajınıza, düğün kokunuzdan oje renginize, cilt bakımınızdan bronz teninize kadar her şeyi biz sizin yerinize düşündük. Düğününüzde hayal ettiğiniz görünüme kavuşmak için güvenli ellerdesiniz.

Işıldayan Bir Cilde Sahip Olun

Düğüne hazırlık evresi cilt bakımına başlamak için asla erken değil. Her dört haftada bir düzenli olmak üzere üç aylık bir periyod cilt bakımınız için yeterli olacak. Klinikte dermatologlar tarafından uygulanan bakım dışında gece serumu, nemlendirici, tonik ve güneş koruyucu kullanmayı asla ihmal etmeyin. Unutmayın ışıldayan bir cilt için yatırımınızı önceden yapmanız gerekir.

Düğün öncesi cilt bakımınızda mutlaka dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; asla ve asla yeni ürünler denemeyin! Cildiniz için daha önce denediğiniz ve olumlu sonuç aldığınız ürünleri tercih edin, en özel gününüzde yüzünüzde beliren bir sivilceyle güzelliğinizi riske atmayın.

Düğün Öncesinde Sürprizlerden Kaçının

Büyük günden önceki hafta cilt bakımı ürünlerinize yenisini eklemekten kaçının! Yeme düzeninizde ani değişiklikler yaparak cildinizin tepki vermesine izin vermeyin. Agresif cilt tedavilerinden cildinizde reaksiyona neden olabilecek her türlü işlemi bu hafta unutun. Nazik maskeler, yani yumuşak dokulu ve nemlendirici özellikli ürünler tercih etmelisiniz, ışıltılı ve parlak bir görünüm için bu bakım yeterli olacaktır.

Yüzünüzdeki  kan dolaşımını hızlandıran ve lenfatif drenaj ile cildinizin daha taze görünmesini sağlayan yüz masajını yapmayı ihmal etmeyin! Düğün öncesinde bol lifli sebzeler tüketmek ve olabildiğince su tüketmek, düğün günü cildinizi içten ışıl ışıl canlandırır.

Saçlarınızın da Bakıma İhtiyacı Var

Düğün gününüzde en önemli şey gelinliğinizi ve konseptinizi tamamlayan bir saç ve makyaj. Her şey mükemmel olsa da bu ikisi iyi olmazsa o gün çok mutsuz olabilirsiniz. Bakım işlerini son güne bırakamayacağınızı biliyorsunuz, bunun için cildinizi hazırlarken saçlarınızı da önceden hazırlamanız gerekiyor. Bir saç uzmanından yardım alarak size önereceği bakımı evde haftada bir uygulayarak saçınıza nem kazandırabilir, ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç maskeleri ve serumlarıyla saçınıza bakım yapmak, sağlıklı görünmesi çok önemli. Saçlarınızı cansız varlıklar olarak düşünmeyin,Güneşten, soğuktan, fondöten ve daha birçok işlemden kolayca etkilenebiliyorlar. Düğünde istediğiniz saç modeli için saçlarınızın uzun olması gerekir ancak sağlıklı görünmesi daha çok ihtiyacınız olan şey.

Makyajınızı Bir Profesyonele Emanet Edin

Artık düğün makyajları eskisi gibi abartılı değil, tüm düğün saç- makyaj ve gelinlik bir konsept dahilinde gelişiyor. Bazı makyaj artistlerini sosyal medyadan takip ederek iş referanslarını gözden geçirebilirsiniz. Düğün makyajınız için mutlaka önceden randevu alın. Unutmayın yaz mevsimi düğün sezonu demek! Makyaj artistinizi seçtikten sonra yapmanız gereken iletişim kurup fiyat ve detayları konuşmak olmalı.

Makyajınızın saç ve gelinlikle bütün olması gerekiyor. O yüzden düğün öncesi provanızı mutlaka gelinliğinize ve konseptinize karar verdikten sonra yapmalısınız. Salon düğününden kır düğününe her konseptten, her yüz şekline göre sizi makyaj artistiniz yönlendirecektir.

“Gelin Kokusu”  Bir Gerçek

Parfüm seçiminiz, düğün günü için hazırladığınız yapılacaklar listesinde mutlaka yer almalı. Gelin parfümü olur mu demeyin, parfüm, o gece her şey kadar önemli! Gelin ve damadın sürekli koşturduğu ve dans ettiği bir gece düşünün ve üstelik gelen her misafiri öpüp fotoğraf çektirdiğini… Gelin,  yürüdükçe arkasında bıraktığı hafif bir kokuya sahip olmalı ama aynı zamanda tüm gece kalıcı olmalı. Bu yüzden parfüm seçimizi en fazla bir ay önce deneyerek almalısınız.

Hafif ama etkisini uzun süre koruyan, teninize uyum sağlayan bir parfüm bu gece için ideal. Siz hareket ettikçe üzerinizde ağırlaşmayacak notalar içermesine dikkat edin. Baharatlı ve şekerli kokulardan uzak durup daha fresh ve çiçeksi kokular tercih edebilirsiniz. Aldığınız parfümün kalıcı olması için vücut jeli ve losyonunu da kullanarak daha uzun süre etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Düğünde En Çok Elleriniz Dikkat Çekecek

Gün boyu gelen misafirler ilk önce size sonra da ellerinize bakacaktır. Aslında ellerinize bakma nedenleri alyansınızı merak etmeleri. Ama unutmayın eller her zaman zarafeti simgeler, tırnaklarınız, el hareketleriniz, buketinizi tutuş şekliniz… El ve ayak bakımınızı mutlaka bir gün önce yaptırmalısınız! Ucu çıkmış bir oje ya da bakımsız tırnaklar istemezsiniz.

Düğünden hemen sonra balayı planınız varsa; profesyonel manikür ve pedikür merkezlerinizde kalıcı oje uygulaması ya da protez tırnak yaptırmanız işinizi kolaylaştırabilir. Dilediğiniz oje rengini tercih edebilirsiniz ancak gelinlik saflığı simgelediği için oje renginizi de natürel tonlarda tutmayı tercih edebilirsiniz.

Ten Kusursuzluğuna İhtiyacınız Var

Vücudunuza düzenli peeling yaparak ve nemlendirerek düğün gününe kadar pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz. Özellikle askısız ve alıştığınızdan daha fazla cildinizi açığa çıkaran bir gelinlik tercih ediyorsanız cildinize önceden bakım yapmanız şart.

Bronz bir ten beyazı en iyi taşıyan renklerden biri. Eğer ten renginiz kumral ve güneşlenmeye müsaitse ve bir de sağlık probleminiz yoksa biraz güneşlenmekten zarar gelmeyebilir. Tabii koruyucu ürünler kullanarak… Düğün günü kızarmış ve soyulmuş bir cilde sahip olmak istemezsiniz.