Bu Yaz En Seveceğiniz Egzersizler!

Siz de spor yapmak istiyor fakat bu güzel yaz günlerinde spor salonlarına tıkılıp aletler arasında mekik dokumak istemiyor musunuz?  İşte size sporun yalnızca bedeninize değil ruhunuza da iyi geleceği birkaç öneri!

Sahilde, parkta yürüyüş yapın!

Her ne kadar çoğunluk tarafından yürüyüşün bir spor olmadığı düşünülse de, yürüyüş hem aklınızı dağıtacak hem de bedeninize iyi gelecek . Üstelik, ulaşması hiç de zor olmayan bir egzersiz! Her gün bir saat yürümek, düzenli beslenme ile birlikte size hem kalori yaktıracak hem de denizin kokusu, parkların yeşili ruhunuzu ferahlatacak.

Güneşe karşı yoga yapın!

Güneşin her zamankinden parlak, günlerinse en uzun olduğu bu dönemde güneşi selamlamak;  her yeni güne, yaşadığımızın farkında olarak başlamak;  kendimize zaman ayırmak ve ruhumuza dönmek için yoga birebir. Yoga pratiği, pozisyonların birbiri ardına tekrarı ile oluşturulan setler şeklinde yapılıyor. Bu yüzden, kendi pratiğinizi oluşturmak çok kolay! Tabii henüz yeni başlarken sizlere yardımcı olacak birçok uygulama da mevcut. Haftada birkaç kez yapabileceğiniz yoga pratiği ile hem kaslarınız güçlenecek, daha estetik bir duruş kazanacaksınız hem de pratiğiniz sonunda  enerjinizin tavan yaptığını göreceksiniz!

Bol bol yüzün!

Bu sıcak havalarda belki  de en keyifli olan spor yüzmek! Ne pişme ne terleme derdi var. Üstelik çok da etkili! Yüzme, en çeşitli kas grubunu çalıştıran aktivite olduğundan yapacağınız 20 dakikalık bir yüzme bile, yaklaşık olarak 40 dakikalık koşu ile yakacağınız kaloriye eşit kalori yaktıracak. Sporunuzu bitirdikten sonra da, önceden hazırladığınız çeşitli smoothie’ler ile havuz başında ya da deniz kenarında yazın tadını çıkarabilirsiniz!

Dans edin!

Bu yaz dans kursuna gidip, bir dünya dansı öğrenin! Hem kendinize keyifli bir dünyanın kapılarını aralamış olacaksınız hem de dans pratiğiniz sırasında eğlenerek kalori yakacaksınız. Ayrıca, yaz boyunca düzenlenen birçok dans gecesine katılabilir, pistin yıldızı olabilirsiniz!

Reformer pilatesi deneyin!

Reformer pilates, normal pilatesin aksine yerde ve matta değil, bir alet üzerinde ve havada yapılıyor. Bir yandan yer çekimine karşı koymaya çalışırken diğer yandan egzersizinizi tamamlamak sizi biraz zorlasa da bir o kadar da keyif alacaksınız! Reformer pilatesle birlikte hem kaslarınız güçlenecek, bölgesel incelmeler gözlemleyebileceksiniz hem de alet üzerinde maymunluk yaparken çook eğleneceksiniz! Kısacası, tatile gitmeden, eğlenerek, kısa sürede incelmek istiyorum derseniz, reformer pilates sizin için biçilmiş kaftan!