Bu Sezon Saçlar Kısalıyor

Sezonun en çok ses getiren güzellik trendi ne makyaj ne de cilt bakımıyla ilgili. Ünlüler arasında da büyük bir hevesle kabul gören trend kısa saçlar. Farklı boy ve formlarda kendine yer bulan bu trendi denemek için bu sezon biraz cesaret!

Fotoğraf: Getty Images

Parçalı “Pixie”

Katy Perry ve Lupita Nyong’o gibi birçok ünlünün çoktan kullanmaya başladığı bu saç stili süper kısa ve son derece kullanışlı. Yeni mevsimle birlikte bir değişim ihtiyacı hissediyorsanız ve yaz boyunca deniz ve güneşten yıpranan saçlardan sonra sonbaharda bu kısa modele yönelmek iyi bir fikir olabilir. Bu tarz saça parçalı denmesinin sebebi katmanlı bir yapısının olması. Katmanları korumak içinse saça doku veren bir sprey, wax veya pomat kullanmak gerekiyor. Sabahları saç düzleştirmekten daha az vakit alacağı kesin!

Khloe Kardashian bob kesim saç
Fotoğraf: Getty Images

Tek Boy “Bob”

Aslında bu saç stilini birkaç sezondur görüyoruz. Khloe Kardashian gibi isimler tek boy küt saçı kullanıyor. Normal küt saçın biraz uzunu olan bu tarz hem kısa saçın özgürlüğünü veriyor hem de hala biraz uzunluk kalıyor. Kısa saça cesaret edemiyor ve zaman zaman saçınızı at kuyruğu da yapmak istiyorsanız bu boy sizin için ideal. Kullanması kolay, modern ve oldukça kadınsı bir model. Kuaförünüze bir foroğraf gösterebilir ya da katsız, düz ve omuzlarınıza değen bir kesim istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Fotoğraf: Getty Images

Keskin “Bob”

Çene hizasında ve ekstra keskin kesilmiş bu model 1920’leri anımsatıyor. Bu stili taşıyan herkes anında cool bir görünüm elde ediyor. Jessica Chastain gibi ünlülerin temsil ettiği keskin küt saç bu sezon oldukça popüler olacak çünkü hemen her yüz tipine yakışıyor ve çok yönlü.  Kıvırcık, dalgalı ya da dümdüz kullanabileceğiniz bu modeli denemeye cesaretiniz varsa kuaförünüze saçınızı tam çene hizasında kesmesini söylemeyi unutmayın.