Bu Güzellik Sırlarını Biliyor Muydunuz?

Belki daha önce hiç duymadınız ama güzelliğiniz söz konusuysa bu sırları keşfetmeniz gerekiyor. Cildinize daha iyi bakabilmeniz için ihtiyacınız olan her bilgiyi bir araya getirdik.

Bol bol su içmek, uyumadan önce makyajı temizlemek, yaz kış fark etmeden güneş kremi kullanmak ya da nemlendirici sürmek güzelliğe dair en temel kurallar ve kadınlar için çok yeni bilgiler değil. Sonuçta hepimiz bunlara uymaya çalışıyoruz. Ama ne kadar iyi bir araştırmacı olursanız olun gözünüzden kaçabilecek kurallar var ve biz onları açıklamak için buradayız!

Tırnak sararmasını engelleyecek ipuçlarından dudak kurumasını önleyen yöntemlere kadar ihtiyacınız olan bilgileri bizimle keşfedin.

Balm Kullanmayı Abartıyor Musunuz?

Dudaklarınız çatladığında ilk yaptığınız dudaklarınıza balm sürmek oluyor değil mi? Kış koşullarında eğer bir de mat rujları kullanmayı seviyorsanız, dudaklarınızın kurumaması mucize olurdu. Ama kuruluk ve çatlama başladığı gibi durmadan balm kullanmak sandığınız kadar iyi olmayabilir. Çünkü balm dudakları kapladığından kuruluğun geçmesini engelleyebilir. Dudaklarınız rahatsız ve sıkı hissettiriyorsa, balm yerine başka bir şeye ihtiyacın var demektir. Dudak peelingi yaparak kuruluktan kurtulabilirsiniz. Böylece kuruyan deriden kurtulduktan sonra balm kullanarak dudaklarınızı nemlendirmeniz daha kolay olur.

Üç Günde Bir Ojenizi Yenileyin

Tırnaklarınızda ojeyi kaç gün tutuyorsunuz? Kimileri oje kendi halinde dökülene kadar müdahale etmiyor, kimileriyse bu konuda fazla titiz. Olması gerekeni söyleyelim; üç günde bir ojelerinizi çıkarmanız veya yenilemeniz gerekiyor. Çünkü tırnağınız ojenin kimyasal yapısıyla üçüncü günden itibaren baş edemiyor. Sonucunda çabuk kırılan, sarı renk ve zayıf tırnaklara sahip olabilirsiniz. Amacınız pembe, canlı ve güçlü tırnaklarsa biraz zahmet etmeyi göze almalısınız.

Bronzerlar Sıcağı Sever

Eğer acil bir durumda bronzlaştırıcınızın hemen etkisini göstermesini istiyorsanız, saç kurutma makinenizden yardım alabilirsiniz. Bronzlaştırıcının etki gösterme sürecini sıcak havayla hızlandırarak hazırlanma sürecinizi de kısaltabilirsiniz.

Hızlı ve Etkili Yenilenme

Her ne kadar sık sık yapmamanız konusunda sizi uyarsak da bazen aceleniz olduğu anlarda yüzünüze canlılık getirmek için küçük bir hileye başvurabilirsiniz. Tüm makyajınızı silip yenilemek yerine silikon bazlı primer/makyaj bazı kullanarak görünümü tazeleyin. Makyajınızın kalanına zarar vermemek için bu uygulamayı T bölgesine yapın. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak için makyajınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Omega Yağları Tüketin

Cildiniz kuru ve kaşınmaya müsaitse o zaman su bazlı nemlendiricileriniz yeterli olmayabilir. Tabii çeşitli asidler ve vitaminler içeren ürünler kullanabilirsiniz fakat vücudunuzdaki faydalı yağların seviyesini artırmanın da bir seçenek olduğunu unutmayın. Özellikle omega yağları içeren besinleri ya da vitaminleri kullanarak daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla sağlıklı beslenmeyi es geçin.

Kirpiklerinizi Gün İçinde Canlandırabilirsiniz

Sabah maskaranızı sürdükten sonra uzun kirpiklerinizin günün sonunda cansız göründüğünü düşündüğünüzde bu durumu kolayca tersine çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan biraz balm ya da kaş için kullanılan jel. Parmak uçlarınıza biraz balm alıp kirpiklerinizi masaj yapar gibi ovun. Böylece kirpikleriniz kayganlaşır ve daha fazla maskara taşıyabilir.

Patates Kesinlikle İşe Yarar

Patates en sevilen besin ürünlerinden biri. Özellikle cips formunda olana hayran olabilirsiniz. Fakat bu sefer sebze reyonuna gidip eğer bulabiliyorsanız King Edward patates denilen ürünlerden bulmaya çalışın! Bu patatesleri soyup yarım ay şeklinde doğrayıp göz altlarınıza yerleştirin. Harika sonuçları beklemeye başlayabilirsiniz!