Blazer Ceket Giymenin 3 Yolu

Ofis stiliyle özdeşleşen blazer ceketler, son birkaç sezondur bukalemun parçalar arasında! Formal algılarını bir kenara bırakan blazer’lar, kimi zaman rahatına düşkün bir görünümde can bulurken; kimi zamansa feminenliğe vurgu yapan stillerin eşlikçisi oluyor.

 

Bahara Adapte

Termometrelerin yükselişe geçmesiyle birlikte kısalan pantolon ve etek boyları, formal takımlarda da yerini alıyor. Blazer ceketler baharın gelişini bu kez, etek ve şortlarla kutluyor.

Stil İpucu: Daha şık bir görünüm için, blazer ceketin altına tercih ettiğin şort ya da etek boyunun, ceketten daha kısa olmasına dikkat etmelisin.

COPENHAGEN, DENMARK - AUGUST 10: Pernille Teisbaek wearing a plaid blazer jacket and mini skirt, button shirt outside Baum Und Pferdgarten on August 10, 2017 in Copenhagen, Denmark. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)
PARIS, FRANCE - MARCH 03: Leonie Hanne wears earrings, a black oversized jacket, a white dress, a white bag, brown pointy shoes, outside Gauchere, during Paris Fashion Week - Womenswear Fall/Winter 2020/2021 on March 03, 2020 in Paris, France. (Photo by Edward Berthelot/Getty Images)

Feminen Vurgu

Biri maskülenliğiyle nam salmış blazer ceket, diğeri ise feminenliğiyle ön plana çıkan ipek saten elbise. İki zıt kutbun oluşturduğu modern seksapel tavır, 2021 İlkbahar/Yaz sezonunda da oldukça güçlü bir stil hamlesi olarak kabul görüyor.

Stil ipucu: Blazer ceket ve elbiselerini bir araya getirirken dikkat etmen gereken en önemli şey: Dokular. Ceketin hantal dokusuna karşın, elbisen bir o kadar narin ve hafif olmalı.

Rahatına Düşkün

Konfor alanımızı daraltan pandemi, stil konusunda tam zıttı bir hareket göstererek; rahatına düşkün parçaları odak noktamız haline getirdi. Öyle ki, toplantı odalarının demirbaşı blazer ceketler, kendini bir anda eşofman takımlarının üzerinde buldu.

Stil İpucu: Blazer ceketlerini eşofman görünümlerine dahil ederken; oversize kalıplar kullanmaya özen göstermelisin.