Black Sale Haftasına Hazır Olun

Tüm yıl bu anı beklediğinizi biliyoruz. Black Sale’den ne alınır? Nasıl karlı olunur? En çok ne indirime girer ya da yüzde kaç indirim olur? Ya ürünler biterse? Tüm sorularınızı sırasıyla cevaplayacağız.

Black Friday nedir hala emin değilseniz anlatalım. Black Friday, özellikle Amerika ve Kanada’da her yıl kutlanan, senede sadece bir kez olan, sabah erken saatlerde başlayıp, gece geç saatlere kadar devam eden ve tüm yıl boyunca hiç görülmemiş unutulmaz bir indirim festivali. Hatta yurt dışında tüm yıl boyunca elektronik, tekstil ya da aklınıza gelen herhangi bir şeyi gözüne kestiren ve sadece bu günü bekleyen milyonlarca insan var. Tabii kuyruklar, ürün kavgaları üstüne bir de trafik bu günün bu isminde önemli pay taşıyor. Son zamanlarda Türkiye’de de adını sık sık duymaya başladığımız Black Friday için  alışveriş listesi hazırlamaya ne dersiniz? Öyle bir listemiz var ki yılbaşı hediyelerinden tutun ilkbahar kombinlerine kadar birçok alternatif, Black Friday’i size daha çok sevdirecek… Morhipo’da Black Friday indirimlerini takip etmek için Black Sale kampanyalarına göz atın. Tek bir günle sınırlı tutmadığımız indirim haftasına biz Black Sale diyoruz!

Neden Adı “Black Friday”?

1960’larda başlayan alışveriş festivali. Adını; 1961 yılında gazetelerde “Black Friday” olarak bahsedilmesinden dolayı almıştır. Bu manşetin sebebi ise; Philadelphia’da alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar olmuştur.

Black Friday Ne Zaman Başlar?

Cuma günü sabah erken saatte başlar ve gece 00:00’a kadar devam eder. Black Friday sadece 1 gün boyunca sürer. Genelde her yıl Kasım ayının son haftasına denk gelir. Morhipo’da Black Friday’den ilham alan Black Sale haftasının tarihlerini öğrenmek için Özel İndirim Kulübü‘ne tıklayın. 

Black Sale’den Ne Alınır?

İlk olarak bununla başlayabiliriz. Bu alışveriş günü aklınızda çılgınlık yaratsa da, planlı ve odaklanmış olursanız istediğiniz her şeyi alabilirsiniz. Bu yıl bu tarih 23 Kasım olduğu için Cuma gününe denk geliyor. Yani havanın tam soğumaya başladığı dönem. Kış için ihtiyacınız olan demirbaşları almanın tam zamanı! Mont, kaban, bot ve çizme bunlar kışın olmazsa olmazları ve genelde sezonda fiyatları daha pahalı olmasından dolayı sepetlerinize mutlaka eklemenizi öneririz. Zamansız ve mevsimsiz kullanılan parçaları almak için de ideal bir zaman. Aklınızda olan o pahalı çanta, özel davetlerde gardırobunuzdan çıkaracağınız değerli elbise ya da takım elbise, bir türlü indirime girmeyen teknolojik ürünler… İşte bu ürünleri almanın tam zamanı ne kadar pahalıysa, bugün o kadar ucuz aslında. O yüzden tercihlerinizi pahalı ürünlerden yana yapmanız indirimden daha çok faydalanmanızı sağlayacak.

Bu Alışverişten Nasıl Karlı Çıkarım?

Bu alışverişten karlı çıkmak tamamen size bağlı aslında! Eğer sezon açılışına aldanıp iradenize hakim olamazsanız fashion ve havalı görünümüzü korursunuz ancak Black Sale günü yarı yarıya alma fırsatını kaçırmış olabilirsiniz. Özellikle kış için ideal olan bu alışverişte sabırlı olmak ilk kural olmalı. Mantıklı düşünerek stratejik hareket etmelisiniz. Örneğin; sürekli kullandığınız parfüm, gece-gündüz kremi, rimel, ruj gibi kozmetik ürünlerini Black Sale günü depolayabilirsiniz. Kozmetik ürünleri paketi açılmadığı sürece yıllarca saklanabilir. Normal zamanda neden bu kadar para veriyorum diye düşünebilirsiniz. Önünüzde doğum günü, yılbaşı ya da özel bir gün mü var? Bu günleri önceden planlarsanız karlı olabilirsiniz. Bir hediye fiyatına birkaç hediye alarak sevdiklerinizin özel günlerinde elleriniz boş kalmaz. Kendinizi alışverişe kaptırıp ihtiyacınız olmayan şeyleri almak yerine, Black Sale’i lehinize çevirmelisiniz.

Ya Ürünler Biterse?

Evet en büyük problem bu gibi görünse de bu duruma da bir çözümümüz var tabii ki… Black Sale hazırlığına mutlaka bir gün önceden başlamalısınız. Hangi mağazadan ne istediğinize gidip bir gün önce gidip karar verin. Eğer çalışmıyorsanız ya da daha esnek iş saatlerine sahipseniz bu günün keyfini rahatça çıkarabilirsiniz. Black Sale alışverişiniz online olacaksa o zaman gece 00:00’dan itibaren ürünleri sepetlerinize atmanızı tavsiye ederiz. Bu muhteşem indirim için uykusuz kalabilirsiniz ama buna değeceğini unutmayın.  Online alışverişte sepetinize attığınız ürünler sabaha kadar sizi yerinde beklemeyecek o yüzden sık sık sepetinizi yenilemeniz gerekiyor. Bu günün keyfini çıkarmak için sevdiğiniz markaların ve Morhipo’nun duyurularını sık sık takip etmenizi öneririz.

En Çok İndirime Ne Girer?

Bu sezon ise Morhipo, Black Friday’i geride bırakacak muhteşem “Black Sale” indirimiyle gönlününüzü fethedecek. Geçmiş yılları değerlendirdiğimizde elektronikte yapılan indirimler kayıtlara geçen cinsten gibi görünüyor. Bütün sezon indirim yapmayı tercih etmeyen birçok marka bile bu sezon Morhipo’nun Black Sale’ini es geçmeyip %20 -%30 gibi indirimlerle herkesi şaşırtıyor. Online alışverişin devi Morhipo, birçok marka, birçok ürün ve birçok alternatifle Black Sale’i büyük bir coşkuyla karşılıyor. Tüm yıl devam eden indirimlere ek, inanılmaz fırsatlar Black Sale ile karşınızda! %50’den başlayan %70’e varan, hatta belki bu indirimlere ek sürprizler bu hafta sizi bekliyor olacak. Morhipo’da eviniz için, çocuklarınız için, kendiniz için ve sevdikleriniz için aradığınız her şeyi bulabileceğiniz birçok ürün Black Sale coşkusuyla sizi bekliyor.

Black Sale öncesinde Morhipo uygulamasını indirerek tüm kampanya ve sürprizlerden herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

Morhipo uygulamasını Google Play Store‘da ve App Store‘da bulabilirsiniz.