BİSİKLETİ ERKEK ARKADAŞA TERCİH ETMENİZ İÇİN İKNA EDİCİ 15 SEBEP

İlişkinizi nasıl alırsınız? Şöyle dediğinizi duyar gibiyim; dertsiz, tasasız, kavgasız, gürültüsüz, tripsiz, kaprissiz bir ilişki olsun. Yanında varsa maksimum seviyede sevgi, saygı, hoşgörü ve ilgi, optimum seviyede benimseme ve sahiplenme alayım. Bir de yakışıklı olsun ama kimseye de bakmasın; çapkınlık mı, aman aman yapmasın! Sportif olsun ama kendine de tapmasın, spor salonunda ”maymunlar cehennemi”ne bağlamasın! Parası olsun ama görgüsüz de olmasın, lahmacunun yanına şarap açtırmasın! Şunu olsun, bunu olmasın, şunu yapsın, bunu yapmasın, şununla konuşsun bununla konuşmasın, benim istediğim gibi yaşasın ya da ölsün bu adam, ne yapsın?

iStock_000055647294_Medium

Ben yazarken bunaldım, siz de okurken farkedeceksiniz, sipariş vermek hakikaten çok sevimsiz… Ama biz kadınlar böyle siparişler vermiyor muyuz, veriyoruz vallahi… Yalan yok. Kimimizin beklenti listesi uzun, kimimizinki daha kısa, daha mütevazi. Ama eninde sonunda hep bir liste var. İnternetten telefon siparişi veriyoruz, sonra da ”güvenemiyorum” diyoruz. 36 beden olarak sipariş ettiğimiz elbise üzerimize, 36 numara ayakkabı ayağımıza uymuyor. Zira nerede sipariş varsa, orada hayal kırıklığı vardır.

Bugün size tamamen kendiniz olabileceğiniz, derdi tasası olmayan, insanı sınırlamayan, yeni fikirlere ve sahip olduğunuz değerlere tamamen açık olan, en önemlisi tamamen keyfi tasarrufunuza göre seçilmiş, sipariş bir ilişki modelinden bahsedeceğim: Bisiklet…

Evet, yanlış duymadınız! Basbayağı bildiğimiz bisiklet. Size ”Uyanın ve söylediklerime kulak verin, size mutluluğun anahtarını veriyorum” dedikten sonra sebeplerimi sıralamak isterim. Bisikletle erkek arkadaş kıyaslanır mı diyene ”Ben kıyasladım; kıyaslarken de eğlendim.” demek isterim. Yazıyı okurken siz de benim kadar eğlenin, benim gibi kafa sallayıp, ”Aynen ya” deyin isterim. Şöyle bir şey yapalım isterim: Erkek arkadaşınızın artı ve eksilerini bir kağıda yazın, artılar mı eksiler mi daha fazla diye kıyaslayın bakalım. Sonra bisiklet ile erkek arkadaşınızı kıyaslayın. Çiftlerden nefret eden biri gibi görünmek istemem ama ”Evet ya, resmen bunlar benim beklentilerim” dediğiniz kısımlara tik atın. Belki bisikleti potansiyel partner olarak gösterecek dinamikler erkek arkadaşınızın artılarından fazladır. Peki, neden mi bisiklet? Haydi birlikte bakalım:

1. Bisikletinizle istediğiniz her yerde istediğiniz her an selfie çekilebilirsiniz.

Büyük şehirler, sahil kenarları, hafta sonu kaçtığınız kırsal bir yer ya da herhangi bir gece yarısı sessizliğin ortasında çıktığınız bir yolculuk… Mekan neresi olursa olsun, saat kaç olursa olsun bisikletiniz poz vermeye hazırdır. Çok da fotojeniktir. ”Ya ben resimlerde güzel çıkmıyorum” diye mırın kırın eden erkek arkadaş… Aldın mı eksiyi?

2. Bisikletinizle plana bağlı olmaksızın 7/24 takılabilirsiniz.

Bisikletin yetiştirmesi gereken işi, fazla mesaisi, iş gezisi, spora ayırdığı zamanı yoktur. Arkadaşlarıyla maç izlemez, Pes atmaz, Dota’ya sarmaz. Tek hobisi sizin istediğiniz zamanda, sizin istediğiniz yerde olmaktır.

3. Bisikletinizle olan ilişkiniz sizi henüz hazır olmadığınız durumların içine sokmaz.

Genellemeye kesinlikle tabi olmamakla beraber siz daha hazır değilken ”Evlenelim mi?” diye sormaz, çoluk çocuk edinme sevdasına düşmez. Bu maddeyi düşündüğümüzde, aslında bisiklet gibi düşünen çok erkeğin olduğunu farkedeceğiz gerçi ama, bu da böyle dursun. Belki nesli tükenmiş, romantik 50’ler ve 60’lar erkekleri vardır; onları hemen elemeyelim.

4. Bisikletinizin hayır deme şansı yoktur.

Bisiklet muhalif değildir, hemen uzlaşır. Bas tiki bas bas bas…

5. Bisikletinizleyken ”Acaba şişman mıyım, acaba ona uygun muyum?” diye düşünmezsiniz.

Çoğu ilişkide fiziksel yeterliliklere ilişkin kaygılar yaşanır. Bu durum bariz bir realiteye ya da süreç içinde öyle hissettirilmenize yol alan bir sürece de bağlı olabilir. Ve ilişkilerdeki ”Acaba güzel miyim, acaba fit miyim, acaba yakışıyor muyuz?” soruları çoğu ilişkiyi sabote eder. Olumsuz fikirler ilişkiyi olumsuz beslerken, birlikteliklerinden aşırı mutlu olan çiftler de özellikle ilişkilerinin ilk zamanlarında cayır cayır kilo alırlar.

Halbuki bisikletiniz altınızdayken her gün aynı kıyafetlerle dolaşabilirsiniz; saçınızı tepeden toplayıverip dışarıya çıkabilirsiniz, illaki çok güzel olmanız gerekmez. Bisiklet kılığınıza, saçınıza, makyajınıza aldırmaz, bisiklet anlar. Ve bisiklet sizi otomatik olarak daha formda, daha fit birine çevirir.

6. Bisiklet arkadaşlarınızla vakit geçirmenizden hoşlanır.

Arkadaşlarınızdan da hoşlanır. Bisiklet ailenizi ziyaret etmenizden de şikayetçi olmaz. Arkadaşlarınıza, ailenize beraberce gider, paylaşımlarınızdan ortak şekilde zevk alırsınız.

7. Bisiklet hafta sonları şehirden kaçıp gitme isteğinizi anlar ve destekler.

Çünkü bisiklet seyahat etmeyi sever. Yorgun değildir, canı sıkkın değildir, evde oturmaya niyetli değildir. Neresi zevkinize isteğinize uygunsa, ”Orası olmaz, burayı sevmedim.” cümlelerinden bağımsız olarak, hızlıca hazırlanır, yola çıkar, kendini de sizi de eğlendirir.

8. Bisiklet yalnızca bugüne odaklıdır.

Müstakbel takvim günlerine ait sıkıcı plan programlar yapmaz. Şimdide yaşar, şimdide mutludur. Bu sebeple bisikletin geçmişte kalması gerekirken kalamamış bir çılgın ex-sevgilisi yoktur. Diğer taraftan da  bisiklet ”Benden önce kimler vardı, haa?” diye sormaz. Geçmişi merak etmez, mutlu mutlu yaşar gider.

9. Bisiklet uzun vadedeki planlarınıza da açıktır.

Beklenti içindeki kadınlardansanız, bisiklet ömür boyu sürecek bağlılıklardan korkmaz.

10. Bisiklet bir gün daha iyisine sahip olmak istediğinizde alınganlık yapmaz, küsüp kızmaz, öfke nöbetleri geçirmez.

Ya da daha vefalı bir tipseniz, bisiklet görünümünü değiştirmenize aldırmaz, siz onunla o şekilde mutluysanız o da sizin ona yapacağınız değişimle mutlu olacaktır.

11. Bisikletin yedek lastiği ve diğer kısımlarına ait yedek parçaları daima vardır.

Bozulan parçaları tamir ettirebilir, bisikletinizi göze ve yüreğinize hitap edecek şekilde revize edebilirsiniz. Bir erkeği revize etmek? Aman zaten yedek parçaları da yok…

12. Bisiklet hakettiğiniz zamanlarda bile size kin tutmaz, kötü davranmaz.

Bisiklet sinirli anlarınızda sizi sakinleştirir, konuları uzatmaz. Bu anlamda dünyanın en anlayışlı en iyimser erkek arkadaşıdır.

13. Bisiklet başınız ağrıdığında anlar ve keyfiniz yerindeyken sizin onu yönlendirmenizden hoşlanır.

Her zaman her şey için doğru havada olmayabiliriz, değil mi? Bisiklet saçma sapan sorular sormaz. ”Başka bir bisiklet mi var ha, alçak kadın!” diyerekten alınganlık yapmaz. Bisiklet her duygu durumunun insani olduğunu anlar.

14. Bisiklet sizi olduğunuz gibi sever.

Değişmenizi, başka birisi olmanızı istemez. Değiştiğinizde de yargılamaz. Önceden ne ile mutluysa değişseniz bile aynı şekilde mutlu olmaya devam eder.

15. Son olarak, bisiklet iyidir, iyi… Bisiklet edinin.

Başarılı Bir Bisiklet Performansı İçin İhtiyacınız Olan 10 Ürün:

ÖNEMLİ: Ürünleri satın almak için görsel üzerindeki sepetlere tıklayın!

Doğru Ürünlerle Daha Hareketli Bir Yaşama Başlayın!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Spor Fobinizi Nasıl Yenersiniz?” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6626″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Ofiste Nasıl Egzersiz Yaparsınız?” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6302″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]