BANA BURCUNU SÖYLE, SANA İSMİNİ SÖYLEYEYİM

Tüm ebeveynler bebekleri için en güzel ve en anlamlı ismi seçmek ister. Bu özel karar aşamasında bebeğinizin burcunu da hesaba atmak ister misiniz? Ünlü astrolog Dinçer Güner, sizler için, bebeğinizin burcuna göre isim önerilerinde bulunuyor.

koc

Koç Burcu Kız

Koç burcu kadını bir konuda kendisinin fikrinin alınmasından büyük zevk alır. Özellikle insanlara yardım etmekten hoşlanır. Eveleyip gevelemekten hoşlanmaz. Düşüncesi neyse, olduğu gibi karşısındaki insana aktarır. Bu kadının biraz asi olduğunu söylemek mümkündür. Biraz şüpheci davranır. Karşısındaki insana hemen güvenmez. Sürekli sorgulayıcı olabilir. Kimi zaman sadece kendisini düşünen bir bencil olabilir. “Alev” ismi gibi ateş ve liderliği simgeleyen isimler verilebilir.

İsim önerileri: Alev, Banu, Şenay, Büşra, Saliha, Handan

Koç Burcu Erkek

Koç burcu erkeği ev hayatına değer verse de genel olarak daha sosyal bir hayat sürer. Aslında bu durum onların aşırı derecede hareketli olmalarından kaynaklanır. Asla yerinde duramaz. Ancak ev hayatı kendisine huzur ve mutluluk verir. Kafa dinlemek istediğinde ya da kendisini toplamak istediğinde evinde uzunca vakit geçirebilir. Yaşadığı ilişkilere kendini adaması beklenebilir. “Ateş” ve “Savaş” gibi mars enerjili isimler bu burcun erkek çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Ateş, Savaş, Atılay, Cahit, Burak, Yiğit

boga

Boğa Burcu Kız

Boğa burcu kadınının en dikkat çekici özelliği güzel olmasıdır. Onlar tam anlamıyla sevgi için yaratılmış kişilerdir. İçten, sevimli ve yumuşak tavırları vardır. Kendilerine olan güvenleri üst düzeydedir ve bunu genellikle karşısındaki insana hissettirmeyi tercih ederler. Kendilerine olan güvenlerini karşısındaki insana hissettirirken bunu sert bir biçimde değil; naif bir tarzla yaparlar. “Nağme” veya “Bahar” gibi doğayı ve toprağı simgeleyen isimler verilebilir.

İsim önerileri: Emel, Arsen, Gülsun, Nağme, Bahar, Yaprak

Boğa Burcu Erkek

Güvenilirdir. Evet, belki de bir boğayı tanımlayacak en güzel söz budur. Çünkü kendisi güvenmek ister ve bu yüzden etrafına güvenilir bir profil çizer. Zaten başlattığı işi bitiren, devamlılık sağlayan, sahiplenen, koruyan, güzelliklerden sorumlu ve bunlardan keyif alan birine kim güvenmez ki? Hayatta emin adımlarla ilerlemek isterler ve bu kalitede ilişkilere çekilirler.Dolayısıyla “Güven” veya “Emin” isimleri boğa burcu erkek çocuğuna verilebilir.

İsim önerileri: Yavuz, Orhan, Muhsin, Güven, Emin, Orkun

ikizler

İkizler Burcu Kız

Hava grubu bir burç olduğundan dolayı elbette özgürlüğüne düşkündür. Rahat nefes almak, hareket alanlarının daralmasından hoşlanmaz. Yöneticisi Merkür nasıl civa gibi hareketli ve elde tutmak sabitlemek zor ise, ikizleri de aynı şekilde tutmaya çalışmak beyhude bir çaba olacaktır. Eril bir burçtur; bu yüzden etkilere tepki vermek yerine, tepki çekecek ortamlar yaratırlar. Dişilikten ziyade zeka yoğunluğu ile takdir toplar. “Bilge” ismi bu burcun kız çocuklarına konulabilir.

İsim önerileri: Bilge, Azade, Umay, Maya, Sezin, Sıla

İkizler Burcu Erkek

Çok hareketlidir, enerjiktir. Ne de olsa işi zor bir çok bilgiyi, olayı, yaşananları herkese iletmesi gerekir. Hızlı hareket eder, çabuk düşünür, mantıklı kararlar alır. Drama yeteneği yüksektir. Fakat zihni o kadar hareketlidir ki ondan bir konu ile ilgili yoğunlaşmasını, ustalaşmasını, derinleşmesini beklememek gerekir. Her konu hakkında söyleyecek 2 çift sözü her zaman vardır. Hızlı ve mantıklı düşünme yetisiyle “Bilgin” ismi bu burcun erkek çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Bilgin, Efe, Seçkin, Doğuş, Tolga, Haluk

yengec

Yengeç Burcu Kız

Ondan objektif olmasını bekleyemezsiniz. Yöneticisi Ay’dır ve Ay duyguları temsil eder. İşin içine duygular karıştığı zaman, objektif, tarafsız olması ve mantıklı kararlar vermesi zorlaşır. Kendini hep bir “tarafı” tutmak zorunda hisseder. Fakat duyguları ve düşünceleri de değişkendir; bu yüzden geçen sene çok sevdiği bir şeyden bu sene hoşlanmayabilir de. Çevresindeki insanları anaç duygularla yönetirler. “Aysu” veya “Sude” gibi -ay ön ve son eki ile türetilmiş isimler verilebilir.

İsim önerileri: Aysu, Sude, İpek, Özge, Kamer, Serenay

Yengeç Burcu Erkek

Sık sık geçmişten bahsettiğine şahit olabilirsiniz. “Bizim zamanımızda”, “Eskiden olsa” diye başlayan cümleleri sık sık duyabilirsiniz. Biraz nostaljik bir yapıları vardır. Tarihi, tarihi olayları, yaşanmışlıkları severler. Bununla beraber biriktirmeyi de severler. İyi bir koleksiyoner olabilirler. Hassaslıklarından dolayı oldukça kırılgan ve alıngan bir yapıları vardır. Fark etmeden bile onu kırabilirsiniz. “Deniz” ve “İlkay” gibi su ve ayı çağrıştıran erkek isimleri bu burcun çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Deniz, İlkay, Coşkun, Kerim, Yusuf, Görkem

aslan

Aslan Burcu Kız

Cömert ve eli açıktırlar. Gizlemeyi, saklamayı sevmezler, paylaşırlar ama hainlik hissetlikleri anda güçlü bir düşmana dönüşürler. Lüks ya da lüks gibi görünen, kendini gösteren, vitrin olarak çekici, renkli, ışıltılı şeyleri severler. Kendine güvenleri tamdır ve eline aldıkları işi bitirene kadar bırakmazlar. Olayları değerlendirirken objektiftirler; dürüstlük onlar için çok önemlidir fakat oldukça hırslıdırlar. “Nurgül” veya “Serap” gibi sıcağı çağrıştıran isimler bu burcun kız çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Nurgül, Serap, Yonca, Filiz, Figen, Ece

Aslan Burcu Erkek

İyi yönetici olmalarının yanı sıra iyi birer organizatördürler. Çok rahat çekip, çevirir, insanları bir araya getirir ve bir şeyler sunar. Özellikle işin içinde, keyif, mutluluk, eğlence var ise yaptıkları organizasyonda daha çok başarılı olurlar. Çok kolay sinirlenmezler fakat sinirlendikleri anda sesleri, hareketleri sizi şaşırtan derecede ön plana çıkar. Kızgınlıkları dikkat çekicidir. “Hakan” ve “Kaan” gibi hükmetmeyi çağrıştıran isimler erkek çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Hakan, Kaan, Aslan, Yağız, Ersin, İlker

basak

Başak Burcu Kız

Pratik zekaları ile ellerine aldıkları işleri en kısa ve en verimli yoldan nasıl yapılması gerektiğini çok iyi bilirler. İyi birer organizatördüler. Oldukça aktif çalışan bir zihin kapasiteleri vardır. Sürekli analiz eder, neden-sonuç ilişkileri kurar ve oldukça zeki olabilirler. Konu iş olduğu zaman kuralcı ve disiplinlidir. Amaç duyguları oldukça gelişmiştir. “Mine” gibi zarafeti ve inceliği çağrıştıran çiçek isimleri kız çocularına verilebilir.

İsim önerileri: Mine, Şafak, Başak, Aysel, Aylin, Seyhan

Başak Burcu Erkek

Değişken bir burç olduğundan dolayı, fikirleri ve düşünceleri değişen ortam ve şartlara göre yeniden şekillenebilir. Girişken ve aktif olmadıkları gibi, kendilerini göstermeyi, sürekli göz önünde olmayı sevmezler. Mahremiyet onlar için çok önemlidir. Bu yüzden ikinci planda kalabilirler veya ikinci planda kalmayı tercih edebilirler. Düzenlidir, fakat onların düzen ve sistem anlayışı zaman zaman sizinkinden çok farklı olabilir. “Selim” gibi uyumu çağrıştıran erkek isimleri bu burcun çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Selim, Edip, Suat, İrfan, Kıvanç, Nejat

terazi

Terazi Burcu Kız

Sosyaldirler, ilişki kurmayı severler, eğlenmekten, eğlenceli aktiviteler içinde bulunmaktan keyif alırlar. Kısacası, dışa dönük karakterlerdir. Fakat öyle herkesle arkadaş olmayı değil; uyumlu, görgülü, konuşmasını bilen, huzursuzluk yaratmayan, kültürlü, zihinsel kapasiteleri güçlü, yaratıcı kişilerle birlikte olmayı tercih ederler. Özellikle -gün ve -gül son ekli isimleri terazi burcu kız çocuğunuza verebilirsiniz.

İsim önerileri: Anıl, Tuna, Dila, Merve, Nazlı, Eser

Terazi Burcu Erkek

Şımartılmayı sever. Adaletli, mükemmelliyetçi, karar verirken zorlanan, keyif odaklı, fikirleri ve odak noktası çabuk degişen, renkli, parıltılı şeyleri seven bir yapı verir. Bu çocuklar her an ilgi üzerlerinde olsun isterler; oyuncaklarından da çabucak sıkılırlar.

İsim önerileri: Adil, Can, Talha, Necip, Sertuğ, Serter

akrep

Akrep Burcu Kız

Gücü severler. Güç onlar için bir nevi kendini koruma kalkanıdır. Bu gücün kaynağı maddi olabilir, çalıştıkları iş üzerindeki hakimiyetleri olabilir veya birlikte olduğu kişi olabilir. Güçlerini ortaya koyabildikleri her alan onların zafer alanı gibidir adeta. Güç ve kontrol onları anlatan anahtar kelimelerdir. Hayatlarında sürekli krizlerle mücadele edebilirler, oldukça dayanıklıdır ve her defasında sıfırdan başlayacak güce sahiptirler. “Gizem” ismi akrep kız çocuklarına çok yakışacaktır.

İsim önerileri: İlknur, Zühre, Zarife, Gülşah, Semra

Akrep Burcu Erkek

Yaşadıkları, karşılaştıkları her şeyi ciddiye alırlar. Gözlemleme yetenekleri sayesinde bir olaya birden çok farklı bakış açısı geliştirebilirler. İyi birer araştırmacı olup, uğraştıkları işlerde uzmanlaşabilirler. Onlar için hakimiyet oldukça önemlidir. Bir konuya, kişiye, olaya ne kadar hakim olurlarsa kendilerini o kadar güvende hissederler. Kendi halinde bırakırsanız sessiz, sakin, ağırbaşlı olduğunu düşünürsünüz. “Dinçer”, “Erdinç”, “Ersan” gibi -er eki alan isimler akrep burcu erkek çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Dinçer, Çağrı, Sefer, Ruhi, Sarper, Erdem

yay

Yay Burcu Kız

Esprili, nüktedan, şakacı, eğlenceli bir yanları vardır. Yalnız zaman zaman aşırıya kaçan abartılı davranışlar ve fanatik eğilimler de gözlemleyebilirsiniz. Kıvrak zekalı, meraklı, sıcakkanlı, direk temasta olmayı seven kişilerdir. Kendilerini açık ve net bir şekilde ifade edebilirler; fakat bazen patavatsızlıkla açık sözlülük arasındaki ince çizginin ayarını kaçırabilirler. Onların özgürlük anlayışları özel ilişkilerinde bazen problem yaratabilir. “Sevgi”, “Sevilay”, “Sevim” gibi -sev ekli isimleri koymak mümkündür.

İsim önerileri: Sevim, Sevilay, Sevgi, Gamze, Gökçe

Yay Burcu Erkek

Felsefeler, dinler, yabancı kültürler, diller, bilgi, araştırma hepsi yay burcunun anahtar kelimeleri arasında yer alır. Çevrelerinde farklı insan gruplarını toplamayı ve bir araya getirmeyi severler. Çünkü onun işi araştırmak, öğrenmek, bilgiye ulaşmak, bilgeliğe ulaşmaktır. Girişken, inisiyatif alabilen, heyecanlı bir mizacı vardır. Sosyalleşmeyi, insanlarla kaynaşmayı, yeni insanlarla tanışmayı severler ve dışa dönüktürler. “Onur”, “Ali”, “Derviş” gibi isimleri bu burcun çocuklarına koyabilirsiniz.

İsim önerileri: Onur, Ali, Derviş, Ozan, Tunç, Mete

oglak

Oğlak Burcu Kız

Minimal, sade, öz, yalın bir hayatı tercih edebilirler. Duyguları konusunda temkinli adım atabilirler; fakat zaman zaman çevresindekiler onu duygusuz olarak algılayabilirler. Yaş tahtaya kolay kolay basmazlar, attıkları her adımın ardında yatan bir mantık veya bir denklem muhakkak vardır. Alışveriş yaparken bile öncelikle akıl süzgecinden geçirip, gerçekten ihtiyacı olup olmadığını düşünüp sonra almaya karar verirler. “Kardelen” ismi oğlak kız çocukları için idealdir.

İsim önerileri: Kardelen, Gülay, Hande, Tuğçe, Nüket, Esra

Oğlak Burcu Erkek

Spontane, beklenmedik anlarda beklenmedik davranışlar beklemezsiniz ondan. Bir nevi “ağır abi”dir. Kurallar onun için çok önemlidir. Her işin yapılmasının bir yöntemi, bir kuralı vardır ve bu kuralın dışına çıkmaktan pek hoşlanmazlar. Bir oğlak burcuna her zaman güvenebilirsiniz. Verdiği sözü tutacaktır; fakat her zaman kendisine saygı duyulmasını bekler ve takdir edilmek ister. Somut şeylerin, maddenin, maddiyatın değerini iyi bilirler. “Emre” ve “Emir” gibi isimleri bu burcun erkek çocuklarına koyabilirsiniz.

İsim önerileri: Emre, Emir, Cüneyt, Batur, Uğur, Barış

kova

Kova Burcu Kız

İnisiyatifi ele alıp kendi hayatına, kendi kaderine kendi yön vermek arzusundadır. Özgürlüğüne oldukça düşkündür, kısıtlanmaktan, hareket alanının daraltılmasından hoşlanmazlar. Olayları tarafsız, objektif bir şekilde değerlendirebilirler. Zaman zaman kendilerine karşı objektif olmayı abartıp, kendilerini çok fazla eleştirebilirler. “Sema”, “Semah”, “Özgül” gibi gökyüzü ve özgürlük temalı isimler bu burcun kız çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Sema, Esin, Özgül, Özlem, Öznur, Elif

Kova Burcu Erkek

Çeşitlilikten yanadır. Hayatında insan çeşitliliği, konu çeşitliliği her türlü çeşitlilikten hoşlanır. Algılama kapasitesi oldukça güçlüdür. Teknolojik gelişmelere, bilimsel konulara ilgi duyabilir, ilerici bir bakış açısı vardır. Elindekileri kolay kolay riske atmaz, aksine koruma eğilimindedir. Zaman zaman ukala ve sivri dilleri ile rahatsız edici olabilirler. Entelektüel alanlar ilgi alanları arasında yer alır. “Özgür”, “Eylem”, “Devrim” gibi bireysellik ve bağımsızlık temalı isimler bu burcun erkek çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Özgür, Eylem, Devrim, Cihat, Egemen, Alper

balik

Balık Burcu Kız

Hassastırlar ve kolay kolay çevrelerindeki insanlar tarafından anlaşılmazlar. Çünkü onların hayata baktığı pencere realist değildir. Onlar olayları manevi tarafları ile görmeye çalışırlar. Oldukça yaratıcı, hayal güçleri geniş, merhametli bir yapıları vardır. Sezgileri çok kuvvetlidir ama sezgilerini aktarma konusunda objektif olmakta zorlanabilirler. Çünkü birilerini kırmak, incitmek isteyecekleri en son şeydir. “Zümrüt” gibi mücevher temalı, yahut “Sude” gibi duruluğu ve suyu temsil eden isimler bu burcun kız çocuklarına verilebilir.

İsim önerileri: Zümrüt, Sude, Nehir, Yosun, Derin, Hilal

Balık Burcu Erkek

Bilinçaltları çok doludur. Hayatlarında zaman zaman yüzleşmek zorunda oldukları durumlarla karşılaşırlar; bunlar korkuları olabilir, görmek istemediği gerçekler olabilir. Fikirler ve düşünceleri değişken olabilir. Romantiktirler. İsyan edici olmaktansa yaşanan her şeyin, hayata gelişlerin bir sebebi olduğunu düşünür ve kabullenici bir davranış sergileyebilirler. Fikirleri, düşünceleri ve zihinlerini toparlanmakta bazen zorlanabilir ve unutkan olabilirler. “Gökçe”, “Gökhan”, “Erhan” gibi özellikle -han eki alan erkek isimlerini bu burcun çocuklarına verebilirsiniz.

İsim önerileri: Gökhan, Erkan, Halil, Yunus, Arda, Derya

Bebeğiniz İçin En Güzel Ürünler: