Başına Buyruk Bukleleri Hizaya Getirecek İpuçları

Kıvırcık saçlarınızı seviyorsanız ancak şekil almayan, sürekli kabaran buklelerinizle uğraşmaktan yorulduysanız önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Saç Maskesini İhmal Etmeyin

Kabaran ve elektriklenen kıvırcık saçlar için ilk önerimiz nemlendirici saç maskeleri. Kıvırcık saçlar kurumaya daha meyillidir. Özellikle doğal yağlar içeren bakım maskeleri saçın nemini kazanmasına ve saç tellerinin pürüzsüzleşmesine yardımcı olacaktır.

Kıvırcık Saçlara Özel Şampuanlar Tercihiniz Olsun

Her saçın ihtiyacı farklı. Kıvırcık saçlar için saçınızı ağırlaştırmadan nemlendirecek ve buklelerinizi belirginleştirecek bir şampuan tercihi saçınızı şekillendirmenizi kolaylaştırabilir.

Olmazsa Olmaz: Saç Kremi

Saça girince çıkmayan taraklar kıvırcık saçların en büyük düşmanlarından biri. Saçı taramak için sürekli çekiştirmek zorunda olmak saç tellerinin kırılmasına neden olarak saça ciddi zararlar verir. Bu nedenle saçı yumuşatacak ve taramayı kolaylaştıracak bir saç kremi kurtarıcınız olacaktır.

Şekillendirme

Saçın genel bakımını yaptıktan sonra şimdi geldik en eğlenceli kısma. Kıvırcık saçlar için geliştirilen; bukle belirginleştirme, sabitleme ve elektriklenme karşıtı ürünler saçlarınızın doğal yapısını daha çekici hale getirebilir.

Kurutma

Kıvırcık saçları kendiliğinden kurumaya bırakmak aslında en iyi yöntem. Hem nemin saçta kalmasını sağlıyor hem de bukleler bozulmadan kuruduğundan şeklini daha uzun süre koruyabiliyor. Ancak saçın kendiliğinden kurumasını bekleyecek vakit yoksa vigo yardımıyla kurutmayı deneyebilirsiniz.