Banyo Dekorasyonunda Nem Seven Bitkiler

Evinizi huzurlu bir alana dönüştürürken bitkilerden yardım almak en kolay ve etkili dekorasyon yollarından biri. Banyoda da nem seven bitkileri kullanarak dekorasyonda fark yaratacak görünümler elde edebilirsiniz. Üstelik bu bitkiler banyonuzun havasını temizlerken, ambiyansa da şık bir hava katacak.

Pothos Sarmaşığı

Kuru havada yeşil rengini kaybederek kahverengiye dönen bu bitkiler, banyonuzun bir duvarında kendine yuva yaratabilir. Üstelik banyonuzun aldığı ışık miktarı bu bitkiler için çok önemli değil çünkü az ışıkta da hayatta kalabiliyorlar.

Dua Çiçeği

Ora dereceli ışığa ihtiyaç duyan dua çiçekleri neyse ki yeri değiştirilebilen saksı bitkilerinden biri. Dolayısıyla arada güneşle buluşturup yeniden banyonuza yerleştirebilirsiniz çünkü nemi çok sevdikleri için orada en mutlu hallerine ulaşabilirler.

Paşa Kılıcı

Amatör bitkiseverlerin bile kolayca bakıp büyütebileceği hatta çoğaltıp evin her yerinde kullanabileceği paşa kılıçları, ortamın havasını temizleme özelliğiyle de oldukça faydalı. Paşa kılıçları evinizin banyosunda da rahatça yaşayabilirler.

Sarmaşık

Hızlı büyüyen sarmaşıklar, tıpkı paşa kılıçları gibi havayı temizler aynı zamanda nemi çok sever. Bu nedenle duş askınızdan aynanıza kadar tutunabilecekleri her yeri işgal edebilirler.

Aloe Vera

Özellikle cilt rahatsızlıklarında sık sık kullanılan, güzellik ürünlerinde kendine yer bulan aloe veralar evlerde de sık sık tercih ediliyor. Aloe veralar fazla suya ihtiyaç duymadığı için banyoda da rahatça büyüyebilir.