Balkon Dekorasyonuna Özel İpuçları

Havalar ısınmaya başladığına göre balkona çiçek ekmenin, evin havasını değiştirmenin tam zamanı! Önerilerimizi okumadan dekorasyona başlamayın.

Sıcak havada dışarıda olmak için birden çok bahanemiz var ama hiçbiri bir balkon sefasının yerini tutmuyor. Özellikle geniş bir balkon, küçük bir bahçe ya da geniş bir teras istiyoruz ama kimi zaman hayaller gerçeklerle örtüşmüyor. Yine de evinizin küçük bir balkonu varsa bile kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Özellikle büyüyen şehirlerde evleri daha büyük yapmak için vazgeçilen balkonların kıymetini yeniden anlayacağımız ve bizi en küçük alanı bile verimli kullanmaya itecek önerileri sizinle paylaşmak için çok heyecanlıyız.

Balkonunuzda fark yaratacak dekorasyon ürünleri için tıklayın!

Bir Salıncak Kurun

Salıncak bankları ya da hamaklar sadece sundurmalar için değildir. Balkonunuzda bir çıkıntı varsa, rahatlayıp manzaraya daha yüksekten bakabilmek için bir salıncak kurmayı mutlaka düşünmelisiniz. Konforlu hissetmek için birkaç yastık ekleyin.

Parlak Mobilyaları Seçin

Farklı tasarım fikirleri için sehpa yerine sedirleri tercih edin, sediri ayak dayanağı olarak ikiye katlayarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde, bir servis tepsisi ekleyerek dinlenip rahatlayabilir veya sehpa olarak kullanabilirsiniz.

Yerden Tasarruf Sağlayan Mobilya Kullanın

Keyif yapmak için kocaman bir balkona ihtiyacınız yok. Sağlam ahşap tezgah gibi yerden tasarruf sağlayan mobilyaları tercih edin. Ardından koyun postu gibi dekoratif ürünlerle rahat ve davetkar hale getirin, renk ve desen ekleyin ve köşeye bir bitki yerleştirin.

Şık Bir Aydınlatma Alın

Balkonunuzda fark yaratacak dekoratif süslemeler arıyorsanız mutlaka avizeleri de inceleyin. Mutlaka ya büyük bir avize ya da duvar lambasıyla şık bir hava yakalayacaksınız. Ancak burası oturma odanız değil, bu yüzden doğru bağlamda koymak için, doğadan ilham alan malzemeleri, örneğin odun ağacından, seramikten ve rattan herhangi bir şeyden dahil edin.

Bitki Koleksiyonu Yapın

Tam teşekküllü bir çatı bahçesi için yeriniz yoksa, balkonunuz harika bir alternatif olduğunu unutmayın. İçinizdeki doğa aşığını durdurmaya çalışmayın, küçücük bir balkonda bile yemyeşil bir manzara yaratabilirsiniz.