Baharın Favori Saç Modeli

Baharda ısınan havaya karşı koymak için en işe yarar modeli belirledik. Çünkü podyumdan sokağa herkes bu modeli yapıyor! Üstelik sizi hiç zorlamayacak kadar kolay bir modelden bahsediyoruz.

Moda haftaları bittiğine göre bizi bekleyen trendlerden bahsedebiliriz. Öncelikle emin olduğumuz ilk konudan bahsedeceğiz. Hepimizin o çok sevdiği, en kullanışlı saç modeli geri döndü. Kimileri için hiçbir yere gitmemiş olsa da bir süredir saç stili konusunda baskın olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama Karl Lagerfeld Chanel defilesinde dağınık topuzları kullanarak, bu modeli yeniden trendler arasına soktu. Kafanızın üstünde şık bir dağınıklık taşımaya hazır mısınız? Belki çoğu zaman evde bu şekilde vakit geçiriyorsunuz ama ünlü örneklerimiz sayesinde topuzu günün her anında kullanabileceksiniz.

Ünlü isimlerden ilham alıp, size en dağınık ama bir o kadar şık topuz önerileri hazırladık!

 

Eğer bir saç modeli Chanel defilesini domine etmek için yeterince iyiyse, sizin için de iyidir. Saçınızı bu şekilde toplamadan çnce biraz kabartmak için sprey kullanabilirsiniz. Topuzunuzu canlı göstermek için uçlarını biraz dağıtmak için uçlarını topuzdan çıkarabilirsiniz.

Dağınık topuz denince akla gelen ilk isim olmasa da Olivia Palermo bu modeli nasıl şık kılacağını hemen öğrenmiş! Saçınızda renk farklılıkları olması daha fazla boyutlu bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur.

Yoğun kahküllerle nostaljik ve trendy görünümü aynı anda yakalayabilirsiniz. Saçınızı tamamen toplamak yüzünüze yakışmıyorsa, kahkülü kullanmak sizin için daha iyi olabilir.

Saçınıza sevimli bir toka takarak topuzunuzu eğlenceli hale getirebilirsiniz. Sıkı bir topuz yerine daha rahat bırakılmış bir modeli, hem aradan kaçabilecek tutamları sağlamlaştırmak için hem de görünümü daha farklı bir hale getirmek için tokalarla tutturabilirsiniz.

Saçlarınızı topuz yapmanın en güzel yanlarından biri küpelerinizin de görünecek olması! Bu nedenle küpe ve toka uyumuna dikkat etmelisiniz. Her ikisi de abartılı olursa göz yoran bir görünümünüz olur.

Saçınızı tam tepede tutturup topuz yaparak sımsıkı bir görüntü oluşturabilirsiniz ya da tutamları serbest bırakarak yüzünüzü çerçeveleyebilirsiniz. Tabii gözlüklerinizi takmadan ve kırmızı rujunuzu sürmeden çıkmayın!

Eğer sıkı bir topuz yapacaksanız, yeni sezonda sık sık tercih edilen ıslak saç görünümünü de deneyebilirsiniz. Saçlarınızın pürüzsüz görünmesi bu model için oldukça önemli olduğundan, köpük ve diğer şekillendiricilerden faydalanabilirsiniz.

Görünümü tamamlamak için kolyelerden, özellikle chocker modelden faydalanabilirsiniz. Bu aksesuarlarla 90’lardan ilham alan bir havaya bürünebilirsiniz.