Bahara Özel Makyaj Trendleri

Renkli Gözler

Isınan havayla birlikte renklenen doğa, kozmetiğe de ilham verdi. Liderlik pembede! Victoria Beckham’dan Hermes’e kadar birçok tasarımcı açık renkleri göz makyajının başrolüne aldı. Hatta bu canlı renkler Gucci şovunda kaşlara sıçradı.

Parlayan Dudaklar

Geçen yılın favori uygulamalarından olan payetlerden moda ve kozmetik dünyası henüz hevesini alamadı. Dudaklarda parlak ışıltılar Fendi, Maison Margiela ve DKNY’nin podyumunda kendine yer buldu. Bu trende ayak uyduracaksanız yüzünüzün diğer bölgelerini sade tutmalısınız.

Vahşi Tırnaklar

80’ler tüm hızıyla geliyor! Buna uzun tırnaklar da dahil. 30 yıl önce dokunmatik ekranlar yoktu dolayısıyla artık manikür tercihlerinizi buna göre yapmalısınız. Yine de kendinizi uzun tırnakların cazibesinden alamıyorsanız Balenciaga ve Fenty x Puma By Rihanna şovunun modelleri ilham vermek için hazır.

Turuncunun Gücü

Sezonun popüler renklerinden biri olan turuncu, kozmetikte de en az pembe kadar özel bir yere sahip olacak. Fakat bu sefer dudakta, gözlerde hatta cilt makyajında bile bu enerjik rengi kullanabilirsiniz. Anna Sui ya da Kenzo size aradığınız ilhamı verebilir.

Grafik Eyeliner

Göz kalemi ve eyeliner ile harikalar yaratmak için bu yaz bol bol vaktiniz ve size ilham verecek alternatifleriniz olacak. Alt ve üst kirpik diplerinden göz kapaklarına hatta kaşlara kadar tüm göz çevrenize uygulamakta özgürsünüz.

Dağınık Kaşlar

Yeni dönemde açık renk, dağınık ve maskülen görünen kaşlar öne çıkıyor. Cara Delevinge podyuma çıktığından beri neredeyse herkesin kullanmaya başladığı koyu renk kalın kaşlara biraz mola verip bu trendi deneyebilirsiniz.

Fotoğraflar: vogue.com