Bahar Makyajınızda Küçük Değişimlerle Büyük Fark Yaratın

Yılın bu zamanı eskileri atmak, yenilere yer açmak, saçlara bakım ve yaza enerjik bir giriş yapmak için en doğru zaman! Makyaj çantanızdaki her şeyi yenilemek kadar radikal bir karar almanıza gerek kalmadan basit değişimlerle makyajınızı bahara uygun hale getirebilirsiniz. Bahar mevsiminin en güzel yanı havaların hafif olması. Mevsim geçişinde makyajınızın kıştan yaza doğru geçişini yaparken mutlaka önerilerimizi gözden geçirin.

Kapatıcınızı Hafifletin

Havaların ısınmasıyla ilk olarak kapatıcınızı değiştirmeniz gerekiyor. Cildinize uyguladığınızda maksimum hava almasını sağlayan, ince yapılı ve güneşe karşı koruma faktörü içeren BB veya CC kremler tercih ederek makyaj çantanızdaki ilk değişimi yapabilirsiniz.

Krem Allık Dönemi Başlasın

Sıcak havalarda pudra makyaj formülleri cilt üzerinde ter ve nemle karışarak çizgiler oluşturur. Uzun zamandır yaz makyajlarında popüler olan krem allıklar, yaza geçişte en iyi çözüm. Cildinizde yok hissi yaratan ve yanaklarınızda doğal bir görünüm sağlayan krem allıklarla baharın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sezonun Yeni Rengine Yatırım Yapın

Her sezon değişen renkler ve trendlere uygun en az bir ürün mutlaka edinmelisiniz. Bu yaz her yerde göreceğiniz bir renk varsa o da “leylak”. Bu rengi makyaj çantanıza eklemek için tekli bir far ve bir ruj almanız yeterli olacaktır.

Bir Rujun Yeterli Olduğuna İnanın

Yüzlerce ruja kim hayır diyebilir ki! Peki ya bu rengarenk rujlardan hepsini farklı farklı kullanıyor musunuz? En sevdiğiniz rujdan vazgeçin demiyoruz ancak bu yaz dudaklarınızda olmasını isteyeceğiniz öyle bir renk var ki sıfır makyajla bile kullanmak isteyeceksiniz. Kıvılcım kırmızısı olan bu rujdan bir tane sizde de olmalı!