Bahar Kıyafetleriyle Yaz Görünümleri

Ayakkabı değişikliği yapın!

Bunu düşünmek için dahi olmaya gerek yok. Hava kabanları atıp ceketleri üstünüze geçirecek kadar ısındığı gibi siz de ayakkabılarınızda botlardan daha hafif ve önü açık modellere geçiş yapabilirsiniz. Tabii dört mevsim bot giymekten vazgeçemeyenler için bu değişiklik zorlayıcı olabilir ama bahara uygun bot modelleri olduğunu unutmayın! Sadece ayakkabı değişikliğiyle kombininizde fark yaratıp görünümünüze bahar havasını taşımanız mümkün.

Ceketlere veda

İncecik bir ceketle şık smart, trendy bir görününüm yakalamk oldukça kolay ama bütün kış üst üste giyindikten sonra insan rahatlamak, hafiflemek istiyor. Haliyle kombinlerinizden ceket alternatifini çıkarıp giyinmeye başlayabilirsiniz. Yanınıza ince bir triko alarak bahar mevsiminin sürprizlerine karşı hazırlıklı olduğunuz sürece cekete ihtiyacınız yok.

Renklenmek güzeldir

Koyu renkler kış mevsimine ait değil ama aralarında güçlü bir bağ olduğu kesin. Sonuçta güneş ışığının her bir zerresine bile muhtaç olduğumuz dolayısıyla siyahlar, griler, kahverengiler giydiğimiz zamanlar geçti. Günler uzadı ve güneş kendini daha çok göstermeye başladı. O zaman açık renkler giymek baharı gardıroba getirmenin en iyi yolu.

Kalın kazaklar yerine…

Keten gömlekler, pamuk tişörtler, ipek bluzlar giyin! Hava serin olabilir ama çoğu zaman bunaltıcı bir sıcak olacak ve bu geçişte işinizi kalın kazaklar değil, hafif ve kullanışlı kumaşlar görecek. Mevsim geçişlerinde günlük hava değişimleri çok dramatik olabilir. Bu nedenle kazakla terleyip hasta olmaktansa nefes alabilen kumaşlardan ürünleri tercih etmelisiniz. Üşümemek için yanınızda daima ince bir ceket ya da hırka bulundurun, sonuçta bu mevsim yanınızda yedek taşıma mevsimi!