Bacaklarınız Yaza Hazır Mı?

Kış boyunca kalın çorapların ve pantolonların altında havasız kalan bacaklarınız, hava ısınmaya başladıkça en az sizin kadar dışarıda olmak isteyecek. Ancak, kış uykusundaki bacaklarınız ortaya çıkmaya hazır mı? Eğer yeterince hazır hissetmiyorsanız, dört adımda bacaklarınızı daha pürüzsüz hale getirme rehberimizi okumaya başlayın!

Kuru Vücut Fırçalama

Bacaklarınızı çoraplardan kurtarıp bahara hazırlamak için yapacağınız en efektif uygulamalardan biri, kuru cilt fırçası kullanmak. Aslında bu uygulama bakım rutinleriniz arasına girmeli fakat eğer güneşli bir günde hızlıca hazırlanmanız gerekirse, sabah bir kere kuru cilt fırçası kullanmanız bile hemen gözle görünür sonuç verir. Önemli olan vücudunuzda fırça kullanacağınız her yerin kuru olması ve fırçayı kan akışının tersine, kalbinize doğru uygulamanız. Böylece hem ölü deriden kurtulursunuz hem de kan dolaşımınız hızlanır.

Bacaklara Peeling Yapmak

Kadınların bacaklarıyla ilgili en büyük problemlerinden biri olan batıklar özellikle kış aylarında pantolon ve çorap kullanımı nedeniyle artar. Bu artışla yaza hazırlanmak istemeyenler için önerimiz, sıcak günlere az bir zaman kala peeling yapmaya başlamaları. Eğer bacaklarınızdaki tüyleri alacaksanız öncesinde mutlaka kurumayan fırçalarla peeling ya da kese yapmalısınız. Bacaklarınızı sürekli nemli tutmak ve en az haftada bir kez peeling ve kese işlemini uygulamak bacaklarınızı pürüzsüz kılar.

Nemlendirme

İyi nemlendirilmiş ve sağlıklı görünen bir cilt, çorapsız bacakların en büyük özgüven kaynağı. Bu nedenle çok amaçlı bir nemlendirici kullanmalısınız. Hızlı emilebilen kremler, bacaklarınıza parlaklık kazandırır, ancak parıltıdan sakınmanız gerektiğini unutmayın. Özellikle duş aldıktan sonra vücudunuzu kurutmadan önce nemlendirici kullanırsanız, suyu da hapsetmiş olursunuz.

Renklendirme

Bacaklarınız uzun zaman boyunca güneş görmediyse, onları biraz renklendirmenin kimseye zararı olmaz. Renkli bir ürün kullanabilirsiniz fakat abartılı bronzlaştırıcı kozmetikleri ilk aşamada kullanmamalısınız. Kullanacağınız ürünü nemlendiriciyle uygulamak daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlar. Tabii güneşe çıkmadan önce güneş kremi uygulamayı asla unutmayın!