BABY SHOWER PARTİNİZDE NASIL DAHA İYİ VAKİT GEÇİRİRSİNİZ?

Düğününüzden sonra belki de hayatınızın en önemli, en eğlenceli, en şık ve en şenlikli günü; bebeğinizin doğumu yaklaşırken düzenlediğiniz Baby Shower, yani hoş geldin bebek partinizdir. Bu özel günü istediğiniz şekilde organize ettiniz; fakat misafirlerinizle daha iyi vakit geçirmek için çözümler arıyorsanız, sizin için hazırladığımız önerilerimizi keşfedin.

Süslemeler ve dekor: Parti temasına özel süslemeler, bebek şekerleri, dekoratif objeler, balonlar, masa örtüsü, masa arka fonu, renkli tabak ve bardaklar ve daha neler neler… Zevkinize ve bütçenize göre dilerseniz kendiniz yapabilir, dilerseniz uzman organizasyon firmalarından destek alabilirsiniz.

Pasta: Baby Shower geleneğinde “bebek bezi pastası” adı verilen bebek bezinden yapılan dekoratif pastalar olsa da, siz yine temanıza uygun süslü bir pasta, yanında kurabiye, cup-cake ve cake-pops yaptırabilirsiniz.

Oyunlar ve aktiviteler: Misafirlerinizle birlikte bol bol kahkaha atacağınız, klişelerden uzak, güzel anılar bırakacak oyunlar seçmeniz sizin de katılımcıların mutluluğunu görüp rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Oyunları kazananlara “en … teyzemiz” gibi minik hediyeler hazırlarsanız, partiniz çok daha unutulmaz olur. İşte birkaç oyun önerisi:

 • Çantanda ne var oyunu: “Çantasında … olanlar el kaldırsın” diyerek sırayla kolaydan zora objeler sorulur. Örneğin cüzdan, ruj, şarj aleti, tırnak makası, tuzluk gibi… Seriyi tamamlayana ödül verilir.
 • Bebeğin baş harfleriyle en komik şiiri yazan teyze oyunu.
 • Bebek çorabı çifti eşleştirme oyunu: Büyük bir kovada yüze yakın bebek çorabını karıştırın; belirli bir sürede en çok eşleştiren kazansın.
 • Bebekle ya da sizinle ilgili bir soru seti hazırlayabilir, en çok doğru yanıtı verene hediye verebilirsiniz.
 • Göbek büyüklüğü tahmin etme: Göbeğinizin etrafının büyüklüğüne en yakın kurdeleyi kesene hediye verebilirsiniz.
 • Misafirlerinize düz beyaz bebek önlüğü ve kumaş boyayabilen kalemlerden dağıtıp, doğacak miniğinize hatıra olacak, ona mama yedirirken hatırlayıp sizi gülümsetecek şiirler, sözler,mesajlar yazmalarını veya çizimler yapmalarını isteyebilirsiniz. En beğendiğinize hediye verebilirsiniz.
 • Bebek buketi: Düğünlerdeki gelin çiçeği geleneğinin benzeri bebek buketi olarak uygulanmakta ve anne adayı arkasını dönerek misafirlere doğru bir buket atmaktadır. Buketi yakalayanın bebeği olacaktır.
 • Dileklerin yazılacağı yaratıcı anı kartları, anı ağacı, anı defterleri, dilek ağacı gibi detaylarla renklendirebilirsiniz.


İhtiyaç listesi ve hediyeler: 
Baby Shower partisinin ana amacı, masraflı ve zorlu bu yolda tanıdıkların aileye destek olarak, önceden belirlenen ihtiyaç ve eksiklikleri hediye olarak almalarıdır. Aileler belirli bir mağaza ya da internetteki bazı sitelerde yapacakları listeleri misafirlerle paylaşarak, hem onları ne hediye alacağız derdinden kurtarabilir; hem de aile bütçesine katkı sağlayabilirler.

Teşekkür hediyeleri: Katılımcılara ufak hediyeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin “bebeğimden öpücükler” yazdığınız bir lipstick gibi. Burada önemli olan temanıza uygun bir hediye seçmenizdir.

Önemli detaylar:

 • Rahat kıyafetler giyin ve yanınızda yedek düz bir ayakkabı bulundurun.
 • Lokasyon bilgisini ve açık adres tarifini katılımcılarla önceden paylaşırsanız yol tarifi için telefonda uzun vakit geçirmemiş olursunuz.
 • Mümkünse, hafif bir davet müziği ve ilerleyen zamanlarda neşelenmek için hareketli bir müzik listesi hazırlamanızı öneririz.
 • Katılımcılara 1 gün sonrasında kişiye özel teşekkür mesajı ve beraber birkaç fotoğrafınızı paylaşmanız, özel hissetmelerini sağlayacaktır.
 • Partinize çocuklu ebeveynler gelecekse, çocuklara da oyalanabilecekleri oyunlar veya oyuncaklar hazırlamanız partinizin istediğiniz gibi gitmesini sağlayacaktır.
 • Bütçeniz varsa özel gününüz için bir fotoğrafçı ile anlaşabilir ya da bir yakınınızdan tüm gün boyunca fotoğraf çekmesini rica edebilirsiniz.


Ebru Erdem

Event Designer