AYIN BURCU: OĞLAK BURCUNA ALINACAK HEDİYELER

Ünlü Astrolog Dinçer Güner, burç özelliklerinden stil önerilerine, güzellik önerilerinden Oğlak burcuna alınacak hediyelere, Oğlak burcuna dair tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyor:

OGLAK1

Oğlak Burcu Özellikleri

Kadın

Bu burcun kadını ayakları sağlam yere basan, yönetici gezegeni olan Satürn’ün bilgeliğini karakterlerine sindiren kadınlardır. Hayatlarındaki ana tema iş ve çalışmadır. Dolayısıyla özel hayatlarında da mantığın ön plana çıktığı ilişkilere yönelirler. Sade bir yaşam tarzını belirlemişlerdir. Sadakat ve vefa olmazsa olmazlarındandır. Burçlar kuşağının en dayanıklı kadınlarından biridir. Ortopedik rahatsızlıklara karşı hassastırlar. Aldığı kararların arkasında duran, sabırlı ve özenli yapıları sayesinde iş dünyasında aranan ortaklardan biridirler. Dolayısıyla iş dünyasında oğlak burcu kadınlarının başarıları öne çıkmaktadır. Gerek iş hayatında, gerekse özel hayatlarında her şeyin düzenli olmasını arzu ederler.  Aşırılıktan hoşlanmazlar. Para hesabına dikkat etmeleri nedeniyle cimri damgası yiyebilirler. Karamsar yapıları sayesinde toplumda soğuk davranışlı olarak algılanmakla karşı karşıya gelebilirler.

Erkek

Oğlak burcu erkeği, dahil olduğu burcun yönetici gezegeni satürn gibi bilge, didaktik, dayanıklı ve zamanı iyi yöneten bir kişiliğe sahip olacaktır. Genelde bedenine iyi davranan, sportmen, kılığına kıyafetine dikkat eden yapıdadırlar. İş dünyasında özellikle disiplinli olmaları nedeniyle taktir toplarlar. Çoğunlukla içe kapanıkmış gibi gözükseler de güven sağladıktan sonra neşeli ve pozitif taraflarını yakın hissettiği insanlara gösterebilirler. Tam donanımlı bir otoritenin sahipleridirler. Dolayısıyla baba figürünü çok iyi temsil edebilirler. Aldıkları kararlar ve fikirleri konusunda son derece inatçıdırlar ve ikna edilmeleri zor olabilir. Hayatta en değer verdikleri konuların başında iş ve para gelmektedir. Dolayısıyla para hesabına düşkündürler. Bu yüzden cimri olarak adlandırıldıkları da olabilir. Aşk ve sevgi konusunda kapalı kutu gibidirler ve sevgiyi aktarma aşamasında kısıtlı davranabilirler.

Oğlak Burcu Stil Önerileri

Bilgeliğin ve öncülüğün timsali olan oğlak burcu kadınlarının resmi kıyafetlere ve sade takılara yönelmesi kaçınılmaz olacaktır. Pahada hesaplı, görünüşte iddiasız tasarımlara yönelmeleri beklenebilir. Öncelikli olarak odaklanmaları gereken kendilerini daha canlı renklerle ifade eden kıyafetlere yönelmeleridir. Sportif kıyafetlere günlük yaşamlarında pek yer vermeyebilirler. Ancak konu resmi kıyafet seçimine geldiğinde daha çok açık ve canlı renkli kıyafetlere yönelmeleri tavsiye edilebilir.

Oğlak burcu erkekleri baba bilincine sahip olurlar ve kıyafet seçimi onların hayatında oturaklı ve ağır olmalıdır. Resmi ve işe odaklı bir hayat standardı belirlemişlerdir ve onlar için önemli olan uyumlu ancak rahat kıyafetlerle olması gereken bir yaşantıyı devam ettirmektir. Takım elbise dışındaki kıyafetlerle olduklarında ise bunu başarıyla yerine getirebilirler. Beyefendi ve ağır ağabey ruhlarını ortaya koyabilecekleri kıyafet ve aksesuarları da başarıyla taşıyabilirler.

Güzellik Önerileri

Kadın

Kış mevsiminin ortasında bulunduğumuz günlerde oğlak burcu kadınlarının öncelikle cilt sağlığına ve nem oranına daha fazla önem göstermesi beklenir. Bilge ve eksiksiz görünmek bu burcun kadınının öncelikli hedefidir. Donuklaşmaya başlayan ciltleri için solaryum seansları ve ölü hücrelerin yenilenmesi için gerekli bakımlara yönelebilirler. Çağdaş ancak resmi bir hayat tarzlarını benimsediklerini varsaydığımız için belki de gündelik sporlarına ayırdıkları vakitleri arttırabilirler. Tempolu yürüyüşler ve belki de su ile topraklanma amacı ile bir süreliğine su sporlarına yönelebilirler.

Erkek

Oğlak burcu erkekleri hayatlarında her zaman sportif aktivitelere zaman ayırırlar. Dolayısıyla güçlü ve düzgün vücutlara sahiptirler. Ancak kış mevsimi ortasında insanların daha çok kapalı ortamlarda vakit geçirmesi nedeniyle açık havadaki aktiviteleri spor salonlarına aktarmaları beklenebilir. Disiplinli yapılan spor seansları oğlak burcu erkeklerine ruhen ve bedenen iyi gelmektedir. Zihinsel aktivitelere daha çok zaman ayırmaları sayesinde bedensel bütünlük arayışıyla daha canlı ve daha keyifli görünmelerine neden olacaktır. Ortopedik kazalara karşı tetikte olunmalıdır.

 

Oğlak Burcu Ünlüleri

[one_half last=”no” class=”” id=””]

Kate_Moss_Brigitte_Bardot_Hairstyles

[/one_half][one_half last=”yes” class=”” id=””]

2200_Jude-Law-d_copy_2

[/one_half]

Kadın

Dalida, Shirley Bassey, Joan Baez, Marlene Dietrich, Filiz Akın, Demet Akbağ, Seda Sayan, Çağla Şikel, Ebru Şallı, Özgü Namal, Ahu Türkpençe, Kate Moss, Ömür Gedik

Erkek

Barış Manço, İbrahim Tatlıses, Mustafa Sandal, Şener Şen, Öner Erkan, Tolga Sarıtaş, Orlanda Bloom, Jude Law, Mel Gibson, Nicolas Cage

 

Oğlak Burcuna Alınacak Hediyeler


Kadın Bu burcun kadını özellikle antika objelere meraklı olacaktır. Klasikleşmiş her sanat eserinden etkilenirler. Tarihi film seti, klasik müzik koleksiyonu veya antika bir heykel oğlak kadınına sunulabilecek özel hediyelerdendir. Parfüm konusunda klasikleşmiş fransız kokuları seçebilirsiniz. Rengi koyu kahverengi olduğundan giyim aksesuarlarının da bu renk ağırlıklı olmasına özen göstermelisiniz.

Erkek

Oğlak burcu erkeğine alınması gereken hediyeler özellikle ofis ve işiyle ilgili olmalıdır. Para temalı konulara eğilimlidirler. Üstelik bir oğlak burcu erkeğinin mutlaka farklı bir konuda özel bir koleksiyonu olacaktır. Zevklerini ve hobilerini iyi özümseyip bu konularda kendisini sevindirecek küçük detaylara yönelebilirsiniz. Pahaca hafif ancak manevi olarak yüksek hediyelere yönelmelisiniz.