AYIN BURCU: KOVA BURCUNA ALINACAK HEDİYELER

Ünlü Astrolog Dinçer Güner, burç özelliklerinden stil önerilerine, güzellik önerilerinden Kova burcuna alınacak hediyelere, Kova burcuna dair tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyor:

kova

Kova Burcu Özellikleri

Kadın

Bu burcun kadını özellikle özgürlüğüne düşkün yaşam enerjisi yüksek, soğuk algılanmasının aksine kendisini yakın hissettiği kişilere karşı son derece sıcak ilişkiler içerisine girebilen ve hümanist bir karakter arz eder. Sanata ve teknolojiye yakın olmasına rağmen sabit bir burç mensubu olduğu için statükocu bir yaklaşım sergiler. Kuralları ve net çizgileri vardır. Sevgi prensibini topluma yayan, özgürlük ve aydınlanma fikrini girdiği ortamlarda hissettiren bir kişidir. Asla kısıtlanmaya gelemez. Aksi halde kendisini kısıtlayan insanlardan uzak durmayı tercih eder. neşesi her zaman üst düzeydedir. Hal böyle olunca çevresine pozitif enerji ve neşe saçar. Her zaman keyifli ortamlar oluşturur. Kişiliğe tam olarak keyiflidir zaten. Çevresinde herkes tarafından beğenilen ve aranılan bir kişiliktir. Arkadaşları her zaman için onun fikrine önem verir. Dostlarını da kendisi gibi görüşlere sahip insanlardan seçerler.

Erkek

Kova burcu erkeği sıradan görünüşe sahip, son derece kibar bir erkektir. Herkese karşı nazik ve içten davranışlar sergiler. İnsanları kırmak ve onlara karşı kaba davranışlar sergilemek isteyeceği en son şeydir. Her zaman insanların iyiliğini ister ve bu konuda onlara destek çıkar. Görünüm bakımından, onu diğer erkeklerden ayıran özelliklere sahip değildir ancak kişilik olarak onu diğer erkeklerden ayıran birçok özelliğe sahiptir. Arkadaşlık ilişkilerinde sadık, güvenilir ve aranan özelliklere sahiptir. Her konuda bir bilgisi olduğundan ortamlarda genellikle onun fikrine de başvurulur. Geniş bir perspektiften konulara farklı bakış açıları geliştirebilir. Dahi özelliklere sahip olduğu kadar bilge fikirlere ve yaklaşımlara da sahiptir. Zengin bir zihin yapısıyla teknoloji ve havacılık konularında çok önemli mevkilere gelebilirler. Özel ilişkilerde özgürlüklerine düşkün olduklarından hovarda bir yaşam şekline yatkındırlar.

Kova Burcu Stil Önerileri

Kadın Satürn ve Uranüs yönetiminde olan bu burcun kadınları güncel modayı takip etmek istemezler. Dolayısıyla kendi modalarını kendileri yaratıp bunu uygularlar. Çok canlı renklere sahip takı ve kıyafetlere düşkündürler. Bakımlı, uçuk ama mutlaka kişiliği olan kıyafet ve aksesuar seçimine yönelirler. Herhangi bir markaya yatkınlıktan ziyade kendileri marka olma potansiyeli taşırlar. Dolayısıyla işlek zihin yapıları kendi protest zevklerini yansıtıp gözlerin üzerlerine çevrilmesine neden olur.

Erkek

Kova burcu erkekleri genel bir karizma etkisine sahiptir. Dolayısıyla giyim kuşamla değil, davranış ve etkileyicilik özellikleriyle stil yaratırlar. Dayanıklı ve uzun yıllar giyebilecekleri modası olmayıp uyum ve görselliği zengin kıyafet ve takı seçimine yönelirler. Başkalarında olmayan, teknik yeterliliğe ve farklılığa sahip obje ve giyim eşyaları bu burcun erkeklerine ayrıcalık katar. Pahalı kıyafet ve saatlere düşkündürler ama bu kıyafetleri görselliklerine çok akılcı bir uyumla yansıtırlar ve taşıyabilirler.

Güzellik Önerileri

Kadın

Kış mevsiminin en soğuk günlerinin kadınlarıdır. Oysa benlikleri son derece aydınlık ve rengarenktir. Dolayısıyla bu renk çeşitliliğini kıyafetlerine ve aksesuarlarına fazlasıyla yansıtabilirler. Genç kalmayı seven ve bunu başarabilen kadınlardır. Bu nedenle de makyajda doğallığa sadık kalıp hafifliğe doğru yönelmelidirler. Amaç cildi taze tutmak, farklı ve içten bakışlara sahip gözlerini ön plana çıkartacak yüz bakımı ve makyajını uygulamaktan geçmektedir. Beden egzersizlerini aksatmamalı, cilt bakımı ve nemlilik oranlarını her zaman etkin kılmalıdırlar.

Erkek

Bu burcun erkekleri genç kalmaya ve genç yaşamaya yatkındırlar. Dolayısıyla sportif faaliyetlere düşkündürler. Bedenlerini canlı ve etkin kılacak aktivitelere yönelirken masaj, sauna ve su ile uygulanacak bedensel topraklamaya özen göstermeleri gereklidir. Bir hava burcu olan kovaya mensup erkekler paraşüt, sörf ve bumpee jumping gibi rüzgar sporlarına da yatkındırlar. Amaç bedeni esnek ve zinde tutmaktır. Zihinsel aktiviteler  de canlı kalan yapılarını besleyen etkenlerdir. Beden kadar zihin egzersizlerini de aksatmamalıdırlar. Kış detoksu uygulaması gereken yegane burcun mensubudurlar.

Oğlak Burcu Ünlüleri

[one_half last=”no” class=”” id=””]

shakira

[/one_half][one_half last=”yes” class=”” id=””]

justin

[/one_half]

Kadın

Ajda Pekkan, Nazan Öncel, Candan Erçetin, Aysel Gürel, Shakira, Nastassia Kinski, Jennifer Aniston, Helena Paparizou, Belçim Erdoğan, Songül Öden, Özge Borak

Erkek

Serdar Ortaç, Emre Aydın, Mehmet Ali Erbil, Ferzan Özpetek, Christian Dior, John Travolta, Paul Newman, Gene Hackman, Wolfgang Amadeus Mozart, Justin Timberlake

Oğlak Burcuna Alınacak Hediyeler

Kadın Bu burcun kadını her türlü zeka oyununu, teknolojik ve güncel aygıtları bir çocuk sevinciyle kabul eder. Çok çarpıcı ve uçuk renklere sahip giyim eşyaları ve takıları rahatlıkla kendisine sunabilirsiniz. Keyifli bir tiyatro bileti yahut müzik zevkine hitap eden bir albüm de sunabilirsiniz. Elektronik bir mutfak eşyası yahut son teknoloji bir cep telefonu yahut tablet te onları mutlu edecektir.

Erkek

Kova burcu erkeği dahi özelliklere sahiptir. Aklına saygı gösterdiğinizi temsil eden bir obje, elektronik bir aygıt, bir zeka oyunu yahut frapan bir giyim eşyası sunabilirsiniz. Sıradanlıktan uzak olduğunuz sürece kendisine alınan her türlü hediyeyi ve jesti hayranlıkla karşılayacaktır. Kendisinin nelerden hoşlanabileceğini zaten onunla arkadaş olabilen her kişi kolaylıkla anlayabilecek zekaya sahip olacaktır.