AİLENİZ İLE BERABER İZLEYECEĞİNİZ 10 FİLM

Tüm aile ile beraber aynı aktiviteyi yapmayı muhakkak hepimiz çok severiz. Belki hep beraber müzeye gitmek veya yürüşe çıkmak bile bizleri çok mutlu ediyor. Peki tüm aileniz yanınızdayken hiç birinizin sıkılmayacağı bir film izlemek ne kadar güzel olur değil mi? Hatta birlikte lezzetli patlamış mısırınızı yerken loş bir ışıkta sıcak bir film izlemek muhteşem olur!

İşte ben de bunu düşünerek tüm sevdikleirniz ile beraber oturup izlemek isteyeceğiniz sıcacık filmlerin listesini yaptım!

Bu listede olması gereken çizgi filmleri ayrı bir listede paylaşacağımızı belirtmek isterim!

Herkese mutlu seyirler!

1 – Hachi: A Dog’s Tale

Hachi: A Dog’s Tale
Hachi: A Dog’s Tale

Bu filmin öncelikle gerçek bir hikayeden uyarlandığını belirtmekte fayda görüyorum. Çünkü böylelikle filmin içine daha çok gireceksiniz. Hachi çocuklarınızın hayvan sevgisini arttıracak, sizleri duygusal bir hüzüne sürükleyecek harika bir film!

2 – Taare Zameen Par

Taare Zameen Par
Taare Zameen Par

Tüm ailelerin oturup çocukları ile beraber izlemesi gereken öncelikli filmlerden biri! İzledikten sonra bugüne kadar neden izlemediğinizi sogulayacağınız, sadece çocuklara değil aynı zamanda ebeveynlerede büyük dersler verecek duygusal yönü fazla, Bollywood’un en nadide filmlerinden biridir!

3 – The Truman Show

The Truman Show
The Truman Show

Jim Carrey’nin diğer tüm filmleri bir yana Truman Şov ayrı bir yana! Her televizyonda çıktığında değiştirmeden izlediğimiz bu filmi özel aile sinema gecesinde özellikle açarak izlenmesini ayrıca tavsiye ediyorum!

4 – Eight Below

Eight Below
Eight Below

Genç yaşta yaşamını yitiren Paul Walker’ın Hızlı ve Öfkeli filmleri haricindeki en güzel filmi belkide Kutup Macerası’dır! Hayvan sever her ailenin mutlaka izlemesi gereken filmlerinden biri olan Kutup Macerası sizi kutuplara ait bir belgesel izliyormuş atmosferine sokacak ve heyecandan tüm ailenizle birbirinize kenetleneceksiniz!

5 – Dead Poets Society

Dead Poets Society
Dead Poets Society

Bir çoğumuzun edebiyat öğretmeni tarafından mutlak suretle izlenmesi istenilen Ölü Ozanlar Derneği’ni bu listeye koymazsak olmazdı! Anı yaşamak felsefesi üzerine kurulmuş bu başyapıtı en kısa sürede izlemenizi tavsiye ederim!

6 – Life of Pi

Life of Pi
Life of Pi

Yakın bir zaman içerisinde o yılın bir çok ödülünü toplayan Pi’nin yaşamı izledikten sonra aklınıza kazınacağında şüphem yok!

7 – 3 Idiot

3 Idiot
3 Idiot

Dünya çapında (belki de en çok Türkiye’de) Bollywood’un en çok sevilen filmi 3 Aptal, ilk saniyesinden son saniyesine kadar kesinlikle sıkılmayacağınız, her bir sahnesinde kendinize bir şey katacağınız, bir çok mesajın ve alt metinin dolu olduğu bir film; Hindistan’ın eğitim sistemine de eleştiriyel bir bakış getiriyor!

“Yarından bu kadar korku duyarsan bugünü nasıl yaşayabilirsin ki”

8 – The Blind Side

The Blind Side
The Blind Side

Sandra Bullock’un harika bir performans sergilediği harika bir biyografi filmi! İzledikten sonra en iyiler listenize mutlaka gireceği başarının çokta uzak olmadığını anlatan, insanın içini yaşama sevinciyle dolduran kaçırılamayacak bir film!

9 – Temple Grandin

Temple Grandin
Temple Grandin

HBO’nun televizyon filmi olan Temple Grandin, harika bir yaşamın, harika bir öyküsünü, harika bir oyunculukla süslenen bir filmdir! Otistik bir bilim insanının hayat hikayesini anlatan, izledikten sonra Temple Grandin’ı bir de okumak isteyeceğiniz, insanlara umut veren, sürükleyen nadir filmlerden biridir.

10 – The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness
The Pursuit of Happyness

Filmle ilgili özet niteliğinde sadece şu repliği söyleyebilirim:

— Chris, sen ne dersin? Eğer bir adam görüşmeye gömleksiz gelseydi ve onu işe alsaydım, sen ne derdin?

— Herhalde pantolonu çok iyiydi derdim.

Bonus: Canım Kardeşim

Canım Kardeşim
Canım Kardeşim

Ertem Eğilmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Tarık Akan ve Halit Akçatepe’nin bambaşka bir oyunculuk sergilediği Yeşilçam’ın nadide bir filmi Canım Kardeşim’i de bonus olarak listeye alıyorum!

Sevgiler

@selcuksunman

Evde Sinema Keyfi İçin Hemen Satın Al: