90’lardan Kalan En İyi Makyaj Stilleri

Makyaj yapmak her kadının hayatının bir döneminde büyük bir hevesle başladığı ardından ya iyice geliştirdiği ya da sıkılıp sadeleştirdiği bir deneyim gibi. Sezonlar boyunca moda ve trendlerin değişmesi gibi kozmetik alışkanlıkları da çok değişti. Örneğin 2000’lerin başındaki incecik kaşları hatırlarken hepimizin kalbi biraz kırılıyor. Belki incecik kaşları geri istemiyoruz ama 90’lardan özlediğimiz çok fazla trend var. Hepsini bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

Geri gelmesi gereken: Parlak dudaklar

Bir zamanlar dudakların ışıl ışıl olması özellikle gençlerin vazgeçilmeziydi. Sonra ne oldu? Renkler ve tonlar o kadar genişledi ki parlatıcılar unutuldu. Şimdi yeniden özellikle daha genç gruplar arasında popüler olmaya başladı.

Yerinde kalması gereken: Soğuk renkler

Dudaklarda özellikle sedefli ama öyle değilse bile çok çok açık tonda soğuk renkler 90’ların kabusuydu desek yeridir. Sonuçta yeni döneme ayak uydurabilseydi mat ve koyu renkler bu kadar tercih edilmezdi.

Geri gelmesi gereken: Kalın kaşlar

Cara Delevingne sağolsun bu trend tam kaşlar yok olmaya başlamışken eskisinden daha güçlü şekilde geri geldi. Ama 90’larda kaşlar ip gibiyken bu trendi dünyaya kararlılıkla sunan Brooke Shields oldu.

Yerinde kalması gereken: İncecik kaşlar

Herkesin yüzünün şekline uygun olarak kaşlarını şekillendirilmesi gerekliliği henüz tam olarak kavranmamışken, tüm kaşlar inceldi. Yüzün bütün ifadesini değiştiren incecik kaşlar da tarihin tozlu raflarında kalabilir!

Geri gelmesi gereken: Canlı mavi far

Evet bir süredir mavi farlar zaten trendlerin en sevilen alternatiflerinden biri. Farklı tonlar sık sık deneniyor ama hepsi capcanlı! 90’larda mavi far o kadar kullanıldı ki 2000’lerin ikinci yarısında en sevilmeyen seçenekti. Bir anda şartlar değişti ve yeniden sevildi, biz de bu durumdan dolayı mutluyuz.

Yerinde kalması gereken: Soğuk mavi far

Soğuk renkler cıvıl cıvıl trendlere o kadar da yakışmıyor ki muhtemelen o istenmeyen mavi, bu maviydi. Pastel ve soğuk görünen mavi renk ciltte hayallerdeki gibi durmayabilir.

Geri gelmesi gereken: Parlak bir cilt

90’larda makyaj konusunda tercihler iki uçtaydı. Örneğin cildin pırıl pırıl olması istenirdi. Örneğin Beyonce’nin 90’lardaki makyaj tercihi şimdinin en sevilen trendi. Dengeli ve doğru noktaların ışılmasına özen göstermelisiniz.

Yerinde kalması gereken: Pasparlak kapatıcılar

Gözlerin altına kar yağmışçasına bembeyaz kapatıcılarla yapılan makyajlar en az 10 yıllık dönemde kırmızı halıdaki herkesin sonradan pişman olmasına sebep oldu. Hem bu trendden etkilenen sadece ünlüler değil makyaj yapan herkes oldu!