80’ler Stil İlhamı Stanger Things’ten!

Eğer geçen yıl Stranger Things furyasına kapılmadıysanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Çünkü yakından takip edenler ikinci sezonu bitirmişken sizin izleyecek daha çok bölümünüz olacak. Üstelik dizinin konusu, tansiyon seviyesi ve gizemi bir yana kostümleri de heyecan veriyor. Moda 80’ler etkisi altındayken şov dünyasının geri kalması beklenebilir miydi? Tabii ki hayır! İşte bu yüzden özellikle 80’leri özleyen herkes için Stranger Things hikayesi kadar kostümleriyle de nostalji ve ilham dolu. Bu ilhamı alıp gardırobunuza uyarlamaksa sandığınızdan daha kolay.

Eleven

Dizinin süper kahramanı Eleven, ilk sezonda giydikleriyle birçok kişiyi Halloween’de kostüm konusunu düşünmekten kurtarmıştı. Yeni sezondaysa kıyafetleri de en az saçları ve güçleri kadar gelişme gösterdi. Sizin favoriniz punk esintili asi Eleven olabilir fakat biz canavarlarla savaşırken tulum giymeyi tercih edeceğiz.

Joyce Byers

Winona Forever dediğinizi duyar gibiyiz! Dizinin belki de en güzel yanı, 90’ların asi kızını 80’ler temalı bir dizide 2010’ların sonunda izleyebilmek. Joyce Byers belki bir stil ikonu değil ama o dönemin stilini en “çabasız” şekilde bize gösterebilecek kadar nokta atışı parçalar giyebiliyor.

Nancy Wheeler

80’lerde genç kız olmanın nasıl bir şey olduğunu Nancy Wheeler sayesinde daha iyi görebiliyoruz. Belki farklı boyutlardan gelen canavarlar ya da birbirinden çok uzak tarzlara sahip erkekler arasında kalmadık ama 70’ler esintilerinin tıpkı günümüzü etkilediği gibi 1984 yılında da trend olduğunu Nancy’nin stiliyle anladık.

Barbara Holland

Stranger Things’in en dramatik olaylarından birine maruz kalan Barbara, stil konusunda günümüzün Gucci’sine ilham veriyor gibi. Tıpkı ünlü moda evinin tasarımları gibi Barbara’nın stili de pastel renkleri, romantik detayları ve kocaman gözlükleri bir araya getiriyor.

Fotoğraflar: imdb.com ve pinterest.com