5 Farklı Yaz Düğününe 5 Kombin

Yaz mevsimi değil düğün mevsimi! Yazın gelmesiyle birlikte sizin de arkadaşlarınız sırayla evlenmeye başladıysa ve neredeyse her hafta sonu bir düğüne gidiyorsanız işte aradığınız kan bulundu! Bugün size farklı konseptlerde düğünlerde neler giyilmeli neler giyilmemeli önerilerimizi sıralayacağız. Gelin başlayalım!

#1: Salon Düğünü

Bu hepimizin çokça tanık olduğu, elegant şekilde süslenmiş salonlarda yapılan bol halaylı çok danslı düğün tipidir diyebiliriz. Bu düğünlerde salonlar, masalar, sandalyeler de en az sizin kadar süslendiğinden bu konsept şıklığı en çok kaldıracak konsepttir. Peki ne giymeli? Bu sezon çok moda olan payetli elbiseler işte tam da bu konseptin elbiseleridir! İster uzun, ister kısa, ister yırtmaçlı her çeşit payetli elbise salon düğünlerine uygundur! Elbiseniz salon ışıklarında pırıl pırıl parlayacağı için ayakkabıda ve takıda sadeliğe gitmek isteyebilirsiniz. Tek bantlı topuklu ayakkabılar ve küçük küpeler bizce idealdir.

1
2

#2: Kır Düğünü

Düğünümüzü farklı konsepte taşımak istiyoruz dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen tabii ki kır düğünleridir. Salon düğünlerinin aksine abartılı şıklığı kaldırmaz ve oldukça doğaya dönük kombinler ister. Öyle ki, ince topuklu ayakkabılar bile giyemezsiniz! İşte bu konseptte size önerimiz, çiçekli uçuş uçuş bir elbise giymeniz! Altına ise hasır topuklu ayakkabılardan tercih etmeniz! Bizce bu kombinle hem çim üzerinde rahatça dans edebileceksiniz, hem de ortama çok uyumlu olacaksınız. Elbiseniz desenli ve uçuş uçuş olacağı için abartılı takıları yine kaldırmayacaktır. Bu yüzden kombininizi sade takılarla tamamlayabilirsiniz.

#3: Deniz Kenarında

Arkadaşlarınız deniz kenarında bir düğün yapmaya karar verdilerse, tahta iskelelerde veya hafif kumlarda yürüme ihtimaliniz çok yüksek. O yüzden bu konseptte ilk endişeniz ayakkabılarınız olmalı! Topukları sizi zorlamayacak ayakkabılar tercih etmelisiniz. Bizim önerimiz bu sezon da trend olan kalın topuklu ayakkabılardan yana. Peki, ayakkabıyı hallettik, üzerimize ne giyeceğiniz? İşte ikinci endişenizi söylüyorum. Hava sıcaklığı! Hava deniz kenarında çok sıcak ve nemli olacağı için dar elbiselerden kaçınmanızı öneririz! İlhamınızı denizden alıp elbisenizin rengini ise mavi seçebilirsiniz! Bu sefer takı seçiminizde serbestsiniz! Önerimiz ise deniz kabuklu halhallar!

3
6

#4: Sade bir nikah ve arkadaşlarla eğlence

Arkadaşlarınız düğün telaşına girmek istemeden planını sade bir nikah ve sonrasında arkadaşlarıyla eğlence olarak düşündülerse, öncelikle nikaha uygun bir elbise seçmelisiniz! Bizce, nikahta çok abartmamalı, sade bir şıklığa bürünmelisiniz. Bunun için de siyah minimalist bir elbise, ince topuklu ayakkabılar ve elbiseyi destekleyecek pırıltılı takılar nikah konseptine çok uygun! Nikahta fotoğraflar çekilsin ve sonrasında gidilecek eğlence için yanınıza mutlaka bir babet alın. Babetler bu durumda kurtarıcıdırlar! Geceye hem konforlu hem de şık devam edebilirsiniz!

#5: Havuz başı düğünü

Arkadaşlarınız düğünlerini havuz başında düzenlenmiş kokteyl masalarında yapmaya karar verdilerse dikkat! Burada hem şık olmalı hem de salon düğününe gidiyormuş gibi abartmamalısınız. Bunun için en doğru elbise ise bizce saten elbiseler! Çünkü sadelikse sadelik, şıklıksa şıklık sunar! Ayakkabılarınızda bu sezonun en trend ayakkabılarından olan şeffaf bantlı ayakkabılar kullanabilirsiniz. Satenin sadeliğini uzun sallantılı küpelerle hareketlendirebilirsiniz!

5