5 Farklı Yaz Düğününe 5 Kombin

Yaz mevsimi değil düğün mevsimi! Yazın gelmesiyle birlikte neredeyse her hafta sonu bir düğüne gidiyorsanız işte aradığınız kan bulundu! Bugün size farklı konseptlerdeki düğünlerde neler giyilmeli neler giyilmemeli önerilerimizi sıralayacağız. Gelin başlayalım!

#1: Salon Düğünü

Bu hepimizin çokça tanık olduğu, şık şekilde süslenmiş salonlarda yapılan bol halaylı, çok danslı düğün tipidir. Bu düğünlerde salonlar, masalar, sandalyeler de en az sizin kadar süslendiğinden bu konsept şıklığı en çok kaldıracak konsepttir diyebiliriz. Peki ne giymeli? Bu sezon çok moda olan payetli elbiseler işte tam da bu konseptin elbiseleri! İster uzun, ister kısa, ister yırtmaçlı her çeşit payetli elbise alternatifiniz olabilir! Elbiseniz salon ışıklarında pırıl pırıl parlayacağı için ayakkabıda ve takıda sadeliğe gitmek isteyebilirsiniz. Tek bantlı topuklu ayakkabılar ve küçük küpeler bizce ideal.

1
3

#2: Kır Düğünü

Düğünümüzü farklı konsepte taşımak istiyoruz dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen tabii ki kır düğünleri oluyor. Salon düğünlerinin aksine abartılı şıklığı kaldırmaz ve oldukça doğaya dönük kombinler ister. Öyle ki, ince topuklu ayakkabılar bile giyemezsiniz! İşte bu konseptte size önerimiz, çiçekli uçuş uçuş bir elbise giymeniz! Altına ise hasır topuklu ayakkabılardan tercih edebilirsiniz. Bizce bu kombinle hem çim üzerinde rahatça dans edebileceksiniz hem de ortamla çok uyumlu olacaksınız. Elbiseniz desenli ve uçuş uçuş olacağı için abartılı takıları yine kaldırmayacaktır. Bu yüzden kombininizi sade takılarla tamamlayabilirsiniz.

#3: Deniz Kenarında

Deniz kenarında bir düğüne davetliyseniz, tahta iskelelerde veya hafif kumlarda yürüme ihtimaliniz çok yüksek. O yüzden bu konseptte ilk endişeniz ayakkabılarınız olmalı! Topukları sizi zorlamayacak ayakkabılar tercih etmelisiniz. Bizim önerimiz bu sezon da trend olan kalın topuklu ayakkabılardan yana. Peki, ayakkabıyı hallettik, üzerimize ne giyeceğiniz? İşte ikinci dikkat etmeniz gereken konu: Hava sıcaklığı! Hava deniz kenarında çok sıcak ve nemli olacağı için dar elbiselerden kaçınmanızı öneririz! İlhamınızı denizden alıp elbisenizin rengini ise mavi seçebilirsiniz! Bu sefer takı seçiminizde serbestsiniz! Önerimiz ise deniz kabuklu halhallar!

2
6

#4: Sade bir nikah ve arkadaşlarla eğlence

Düğün telaşına girmek istemeden planını sade bir nikah ve sonrasında arkadaşlarla eğlence olarak düşünüldüyse, öncelikle nikaha uygun bir elbise seçmelisiniz! Bizce, nikahta çok abartmamalı, sade bir şıklığa bürünmelisiniz. Bunun için de siyah minimalist bir elbise, ince topuklu ayakkabılar ve elbiseyi destekleyecek pırıltılı takılar nikah konseptine çok uygun! Nikahta fotoğraflar çekilsin ve sonrasında gidilecek eğlence için yanınıza mutlaka bir babet alın. Babetler bu durumda kurtarıcı sayılır! Geceye hem konforlu hem de şık devam edebilirsiniz!

#5: Havuz başı düğünü

Davetli olduğunuz düğün havuz başında düzenlenmiş kokteyl masalarında yapılacaksa, dikkat! Burada hem şık olmalı hem de salon düğününe gidiyormuş gibi abartmamalısınız. Bunun için en doğru elbise ise bizce saten elbiseler! Çünkü sadelikse sadelik, şıklıksa şıklık sunar! Ayakkabılarınızda her sezonun en stil sahibi ayakkabılarından olan şeffaf bantlı ayakkabılar kullanabilirsiniz. Satenin sadeliğini uzun sallantılı küpelerle hareketlendirebilirsiniz!

1