5 ADIMDA ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI: KIM KARDASHIAN

Popüler kültürün son yıllarda hayatımıza kattığı isimlerden biri Kim Kardashian… Kız kardeşleri, ailesi, Kanye West ile olaylı birlikteliği derken, film izler gibi kendisinin hayatını izlemeye başladık. Gerçi, bundan çok da şikayetçi değiliz. Zira Kim Kardashian, bir tişört ve jean ile bile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, kıvrımlı vücut hatlarına yakıştırdığı kombinleriyle biz Türk kadınlarına da ilham oluyor. Üstelik sadece seçimleriyle değil, parlak saçları, kusursuz ve yalın makyajıyla da örnek alınası… Ve şimdi bu güzel yıldızın tüm güzellik sırlarına sahip olma zamanı!

Kim Kardashian

Önce makyaj, sonra saç.

Uyandınız, sabah duşunuzu aldınız, giyindiniz ve saçınızı şekillendirmeye hazırlanıyorsunuz. İşte orda durun! Bu bizim değil, Kim Kardashian’ın tavsiyesi… Önce saçınızı şekillendirdiğinizde yüzünüze sprey kalıntıları sıçrayabilir, ayrıca olur da saçınızın ikinci bir şekillendirmeye ihtiyacı olursa yüzünüzdeki pudra ve fondötenin saçınıza bulaşma olasılığı doğabilir. Bu nedenle, saçla makyajdan sonra ilgilenin.

Doğru sırayla makyaj yapın.

Gündelik yaşamında daha doğal bir görünüm çizen ünlü yıldız, iş davetlere ve özel gecelere geldiğinde oldukça titiz! O kadar titiz ki, bir gala gecesi için tam iki saat hazırlandığını her fırsatta vurguluyor. Elbette sizin hazırlanmak için bu kadar çok zamanınız olmayabilir, ancak kendisinden biraz tüyo alabilirsiniz. Kim, makyaj yaparken sırasıyla, nemlendirici, fondöten, göz farı, kapatıcı, eyeliner ve maskarayı uyguluyor; ardından biraz daha far sürerek makyajı tamamlıyor. Son dokunuşu da rujla tamamlıyor. En çok fondötene önem veriyor, o kadar ki kulaklarına bile fondöten sürdüğünü belirtiyor.

Her Gün Saçınızı Yıkamayın.

Siz temizlendiğinizi, ferahladığınızı zannetseniz de saçları her gün yıkamak, saç derinize zarar veriyor. Upuzun, havalı saçlara sahip ünlü yıldız, iki günde bir saçlarını yıkayarak ve haftada bir gün maske uygulayarak saç bakımını tamamlıyor.

Makyajınızı Temizlemeden Uyumayın.

Makyajla uyuyakalmanın aknelere sebep olacağını hepimiz biliyoruz. Kim de biliyor… O nedenle harika makyajıyla dikkat çektiği özel davetlerden döner dönmez, gecenin geç saatlerinde de olsa makyajını temizlemeyi ihmal etmiyor. Pratikliğinden dolayı makyaj temizleme mendilleri ise kesinlikle favorisi!

Tırnak Bakımına Özen Gösterin.

Manikür salonlarında zaman geçirmekten keyif alan Kim Kardashian, manikürünün hep aynı kişi tarafından yapılması konusunda ısrarıyla ünlü… Tırnakları biçimsiz veya kırık göründüğünde kendini kötü hissediyor.  Tatile giderken bile bir çanta dolusu tırnak bakım ürünü götürerek acil durumlarda tırnak bakımını kendisi üstleniyor.