4 Adımda Cilt Detoksu

Detoks, cildinizi kirlerden ve toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. Yeme alışkanlığınız bu duruma el verişli değil ise; o zaman dışarıdan uygulama yaparak dilediğiniz görünüme kolayca kavuşabilir, cildinizi kirden ve toksinlerden arındırabilirsiniz. Cildinize kolay yöntemlerle uygulayabileceğiniz detoks sırlarını 4 adımda keşfedin!

1.Soğuk Su ile Yıkayın

Cildinizde soğuk suyla şok etkisi yaratın. Soğuk su, hücrelerinizi yeniden canlandırır. Minimum 1 dakika, maksimum 5 dakika olacak şekilde soğuk suyla yüzünüzü hafifçe yıkayın. Bir fırça yardımıyla cildinize dairesel hareketler yaparak kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Elektrikli bir temizleme fırçası edinerek, haftada bir veya iki kez bu işlemi daha kolay  yapabilirsiniz.

2.Sıcak Duş ile Devam Edin

Yüzünüzü soğuk suyla iyice yıkadıktan sonra sıcak bir duş almak gözeneklerinizde şok etkisi yaratır. Bu farklı geçiş kan dolaşımınızı hızlandırır böylece yaşlanmaya karşı önlem almış olursunuz. Sıcak su ve buharın etkisiyle açılan gözenekleri temizlemek için anti-bakteriyel bir peeling kullanabilirsiniz.

3.Sabun ile Yıkayın

Duştan sonra açılan gözenekleri cildinize uygun bir sabun kullanarak temizleyin. Cildinizi kurutmayan bir sabun tercih etmek pul pul dökülmeleri engeller ve cildinizdeki nem oranını dengeler. Sabunlar, diğer temizleyicilere oranla daha doğal özler içerir. Sabun temizleyiciler taşıma konusunda da kolaylık sunar.

4.Dinlenme Zamanı

Tüm bu işlemlerden sonra yorulan cildinizi şımartın. Kir ve toksinleri attığınız ve birçok aşama uygulayarak yorduğunuz cildinize vitamin bakımından zengin serum uygulayarak kaybettiği vitaminleri geri kazandırın. Serum uygularken mutlaka parmak uçlarınızla cildinize masaj yapın. Bu işlemi yaparak kırışıklığa karşı önlem alabilirsiniz.