21 Aralık En Uzun Geceye Hazır Mısın?

Kuzey Yarımküre’de en kısa gün ve en kısa gecenin yaşandığı Kış Gün Dönümü 21 Aralık’ta gerçekleşiyor. Güney Yarımküre’de yaz, Kuzey Yarımküre’de kış mevsiminin başlangıcına işaret eden bu önemli tarih, yılın en uzun gecesi olarak yaşanıyor. Bu tarihten itibaren geceler kısalmaya başlarken, soğuk kış günlerinde evde geçireceğimiz vakit de gittikçe artıyor. Morhipo MAG ekibi olarak 21 Aralık’ta en uzun geceyi değerlendirebileceğiniz alternatif önerileri sizin için derledik.

 

Okuma zamanı!

Yoğun iş temposunda kitaplara vakit ayırmayı ihmal edebiliyoruz. En uzun geceye hazırlanırken uzun zamandır okumak istediğiniz kitaplardan birini seçin ve kendinize bir okuma köşesi belirleyin. Sıcak bir bitki çayı ve yumuşacık bir battaniye saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Mutfakta biri mi var?

Uzun bir kış gecesi için en keyifli öneri, yakın arkadaşlarınızı zevkli bir sofra etrafına toplayıp ellerinizle pişirdiğiniz yemekleri sunmak. Pratik davet sofraları için internetten araştırabileceğiniz tariflerle misafirlerinizi şaşırtabilir, kış sofralarına özel servis takımları ile mutfak ve sofra ürünlerinizi yenileyebilirsiniz.

Ekran başına!

Dizi ve film izleme Arkadaşlarınız bahsederken sohbetlere katılamadığınız o popüler dizinin tüm sezonunu veya her kış en az bir kez izleyip hafızanızı tazelediğiniz o Yeni yıl filmini bir kez daha izlemenin tam zamanı!

Uzun geceler unutulmaz indirimler

 2019’da nasıl bir stiliniz olsun istediğinizi düşünmek için bol bol vaktiniz var! Yeni bir yıla başlarken giyim tarzınızdan makyajınıza, ev dekorasyonunuzdan aksesuarlarınıza kadar kapsamlı bir güncelleme size çok iyi gelecek! Gardırobunuzdaki ve evinizdeki eksik parçaları belirleyin, sezon trendlerini keşfedin ve 21 Aralık en uzun geceye özel Özel Morhipo.com fırsatlarına göz atın!