2023’ün Beklenmedik Renk İkilileri

Ev dekorasyonunda yenilikler için gereken küçük bir vazo almaktan mobilya değişimine kadar geniş bir yelpazeye yayılabilir. Büyük değişimleri çok sık tekrar edemesek da dekorasyonun en iyi tarafı da bu: Küçücük bir dekoratif ürün ya da duvara bir tablo, belki de küçük birkaç bitkiyle odanızın havasını değiştirir.

Eğer İskandinav tarzında sıkıldıysanız ya da lacivert ve beyaz, gri ve bordo ikilileri artık size eskisi kadar havalı gelmiyorsa tek yapmanız gereken biraz daha cesur adımlar atıp, yeni renk kombinasyonları denemek. Vişne çürüğü ve bakırı bir arada kullanmaya başlamak için aradığını ilham burada!

Vişne rengi ve bakır tonları

Eğer tekli koltuk ya da berjer değilse sanki evde bordonun yeri pek yokmuş gibi hissedebiliriz. Ancak doğru kombinasyonlarla bu güçlü rengin etkisini dengeleyebilirsiniz. Bakır renkli detaylar ve aksesuarlarla bordo mobilya ya da duvarları daha lüks gösterebilirsiniz.

Krem turuncu ve teal mavisi

Turuncu parlak, canlı, dikkat çeken bir renk ama evde duvarlarda kullanmak için fazla iddialı. Pastel tonlarsa her rengi her ortama uydurabiliyorlar. Pastel bir turuncu olan krem turuncuya eşlik edecek en güzel renkse yeşilimsi bir mavi tonu olan teal mavisi. Bu ikilinin uyumu huzurlu bir köşe yaratırken aklınızda olsun.

Safir ve hardal ikilisi

Maviden vazgeçmek kolay olmuyor. Huzurun rengi mavinin yanına yepyeni bir renk arıyorsanız, sarının her şeye en yakışan tonu hardalı mutlaka deneyin. Yetişkinler için vakit geçirme alanı veya çocuklar için ödevlerini yapabileceği bir köşeye bu renkleri dahil edebilirsiniz.

Bebek mavisi ve ahududu

Çocukların odasında kullanabileceğiniz bu renk ikilisine özellikle kız çocuklarının bayılacağına eminiz. Sadece mavi ve pembe ayrımlarından sıyrılıp dekorasyona turuncu  ve pembenin koyu tonlarını da ekleyebilirsiniz. Dengeli bir görünüm için bej tonları da yardımcı olabilir.

Fıstık yeşili ve menekşe moru

Evde yaz hissini yılın her günü yaşamak isteyenler için daha güzel bir alternatif daha bulunamazdı! Zıtlıkları yumuşatarak dekorasyona dahil eden bu ikili, ahşap ve hasırla bir araya geldiğinde ışıl ışıl bir salonunuz olacak!