2020’de Bu Botları Giymeye Devam!

Kimileri için bot giymek için doğru bir mevsim yoktur, her gün giyilebilir. Özellikle eylül sonu gibi insanın içini kıpır kıpır ettiren yepyeni mevsim başlangıcı, birazcık serinleyen hava ve yeni sezonun harikalarını keşfetmekle birlikte hemen botlu kombinleri giymeye başlıyoruz. Haliyle, bot sevgimizi değil nasıl daha çok bot giyeceğimizi konuşabiliriz.

2020 yılının başında, sezonun tam ortasındayız. Dolayısıyla 2019’un esintileri devam edecek ve bahara hazırlanırken bir süre daha bot giyeceğiz. Peki bu sezon arasında 2019’dan 2020’ye transfer ettiğimiz trendler hangileri? Önerilerimizle keşfetme zamanı geldi!

Geniş tabanlı botlar

Bu yılın en büyük trendini görmeyen, duymayan kaldıysa hatırlatalım; geniş tabanlı, dikkat çeken ama sade ve genelde siyah botlar tüm ünlüler tarafından giyildi. Tüm bütçelere hitap edecek alternatiflerin olması da bu ayakkabı modelinin yeni yılın en sevilenlerinden biri olmasının bir diğer nedeni tabii. Geniş tabanlı botları asi kombinlerin yıldızı yapabilirsiniz.

Animal print bootieler

Geçtiğimiz birkaç yılın en sevilen deseni olan animal print; ayakkabılar, aksesuarlar, kıyafetler ve dekorasyonda fazlasıyla kendine yer buldu. Özellikle 90’larda kimileri için kombine yerleştirilmesi zor sayılan bu desenler, günümüzde tasarımların ve değişen beğenilerin etkisiyle günlük hayatın bir parçası oldu. Örneğin leopar deseni! Peki botlar için ne diyebiliriz? Neredeyse tüm renkleri ve desenleri kullanmakta özgürsünüz.

Vazgeçilmezler: Minimalist botlar

Evi, gardırobu, çantayı, alışveriş sepetini yepyeni şeylerle doldurmak insana her zaman keyif verir. Ama minimalizm, seveni kadar sevmeyeni olsa da 2020’de büyük trendler arasında yerini alacak. Chelsea model bir bot ile bu minimalist akıma dahil olabilirsiniz. Özellikle maskülen kombinlerde bu trendi mutlaka stilinize uyarlayın.

Klasik bağcıklı botlar

Her zaman bildiğini okuyanlar, trendlere yüz vermeyenler ve kendi imzasının dışına çıkmayanlar için harika bir haberimiz var. Bağcıklı botlar bu yılın trendlerinden biri. Böylece Dr. Martens botlar da sokakta en sık göreceğimiz tasarımlar arasında. Bağcıklı botları neredeyse tüm kombinlerle buluşturabilirsiniz. Ama 90’ları yaşamak için slip elbise ve Dr. Martens botları bir araya getirmeniz gerektiğini unutmayın.

Kare uçlu yeni nesil botlar

Hatırlarsanız kare uçlu botlar 90’ların sonu 2000’lerin başında hayatımızdan bir süreliğine geçmişti. Şimdi onların dönüşünü kutluyoruz. Tabii ünlü tasarımcıların bu dönüşteki büyük payını da unutmamak lazım. Sivri uçlara biraz ara verin, kare uçlu ya da küt burunlu botlara şans verin. Sıkılmayacağınıza eminiz.