2019’un En Büyük Trendi

Trendlerin neredeyse her gün yenilendiği 2019’da “yılın en büyük” trendinden bahsetmek hayalperest bir bakış açısı gibi görünebilir fakat bazen bazı akımlar diğerlerinin önüne geçip tüm sokağı ve podyumu etkisi altına alabiliyor. Bu yılın en etkili trendiyse karpuz kollar. Evet nostalji tam gaz ileri!

Karpuz kol, geniş kollar ya da puff sleves adıyla bilinen bu trendde bilekler dar omuzlarsa olabildiğince geniş tutuluyor. Tabii her beğeniye uygun genişlikler var. Örneğin karpuz kollu bluzlarda çok geniş seçenekler varken, bu kol trendini uygulayan ceketler o kadar abartılı değil.

Stilinize biraz Fransız etkisi biraz da güncel bir görünüm eklemek için nostaljik havası olan karpuz kolları mutlaka denemelisiniz. Dar ama kolları geniş tasarlanmış bir body ile yüksek bel jean ikilisini deneyebilirsiniz. Bu trende en uygun alternatif olan elbiseleri de kemerle kullanarak vücudunuzu daha kıvrımlı gösterebilirsiniz.

Hırka veya ceketlerde farklı bir stil ortaya çıkarmak için yine karpuz kolları tercih edebilirsiniz. Böylece ceket ya da mantonuz kıyafetlerinizi örtse de stilinizi açığa çıkarabilir.