2019’da İkonik 60’lar Modası

60’ların modasını iki kelime ile özetlemek gerekirse; özgürlük ve zarafet diyebiliriz. 60’lı yıllara gelene kadar hazır giyim yok denecek kadar azdı, şık olmanın yolu “haute couture” kıyafetlerden geçiyordu. 60’lara gelindiğindeyse modaya artık gençler yön vermeye başladı, hazır giyim sektörü gelişti ve deyim yerindeyse moda demokratikleşti. Yeni gelişen hazır giyim sektörü ise ne mutlu ki önceki dönemlerin zarif çizgilerinden nasibini aldı.

Eski fotoğraflara bakıp bayıldığımız 60’lar stilini günümüze taşımak, zarif ve özgür bir tarz yaratmak mümkün. İpuçlarımızı takip edin.

Mini Elbiseler ve Etekler

60’lar modası dediğimizde belki de aklımızda canlanan ilk görüntü mini elbiselerdir. A kesim, feminen bir hava katan desenli elbise ve etekler günümüzde de kadınların gözdesi.

e540358a68e736d041c573c0dbb18ae9
well doesn't she look adorable in this 60's outfit

Çizgili Kıyafetler

Hem şık olmak hem de risk almak istemeyen kadınların kurtarıcısı çizgili kıyafetler bugün olduğu gibi, 60’larda da oldukça revaçtaydı. Abartıdan uzak, elegant bir tarz için siz de stilinizde çizgili parçaları tercih edebilirsiniz. Çizgileri bu sezonun trendlerinden animal printlerle kombinleyerek oldukça stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kalem Pantolonlar

Günümüzde de çok sevilen ve tercih edilen kalem pantolonlar 60’ların kadınlarının da vazgeçilmeziydi. Şık olmak ancak rahatlığınızdan da taviz vermek istemiyorsanız kalem pantolonlar aradığınız şey olabilir.

60s Fashion 30
33+ Ideas swimwear vintage 1960s swimsuits for 2019

Yüksek Bel Bikiniler

Retro esintileri fazlasıyla hissettiğimiz şu günlerde yüksek bel bikiniler sahil modasının yeni favorisi haline gelmeye başladı. Tabuları yeni yeni kırmaya başlayan 60’ların özgür ruhlu kadınlarının da tercihi çoğunlukla yüksek bel bikinilerdi.

Alçak Topuklar

Yüksek topuklu stilettoların şık olduğunda hepimiz hemfikiriz. Ancak, 60’larda popülerlik kazanan şimdilerde de kendini tekrar göstermeye başlayan alçak topuklu ayakkabılar da stil sahibi kadınlar için bir alternatif oluşturuyor. Rahat yürümek de cabası.

Two Models In Colorblock Dresses by David McCabe

Küçük Çantalar / Büyük Gözlükler

Son olarak stilinizin tamamlayıcısı aksesuarlara geldiğimizde küçük çantalar ve büyük gözlükler ön plana çıkıyor. Elde taşınan, kısa saplı minicik çantalar fonksiyondan ziyade tarzına önem veren kadınların sevgilisi. Çantaların aksine yüzün büyük bir bölümünü kaplayan, yuvarlak çizgili güneş gözlükler de vazgeçilmezler arasında.