2019’da Harekete Geçmek Trend!

Yeni yıla girmeden önce aldığınız onca kararı hatırlıyor musunuz? Eminiz içlerinden biri spora daha fazla zaman ayırmakla ilgiliydi. Şimdi kendinize verdiğiniz sözü tutma zamanı!

Özellikle çalışan kişiler için spor yapmak, eğer yapmayı gerçekten istiyorlarsa, zaman ayrılması gereken bir sorumluluk. Spor yapmayı hayatınızın doğal akışı içine almayı başarıp bunu bir ihtiyaç olarak gördüğünüz zaman sizin için aslında bu normal hayatın rutinine dönüşebilir. Ama kabul edelim, işten çıkar çıkmaz eve koşmak ya da yapabileceğiniz diğer aktivitelere yönelmek, spor yapmayı tercih etmekten daha keyifli. Yine de spor yapmak son zamanların yükselen ve yıldızı sönmeyen trendlerinden biri ve onun bile egzersiz modası bir önceki yıldan daha farklı olabiliyor.

2019 yılında çok ilginç, kafamızı karıştıracak ya da merak uyandıracak trendler yerine, daha uygulanabilir daha sevilebilir ve bizi daha özgür kılacak aktiviteler öne çıkacak. Bakalım bunlar neler?

Özgüveni artıran: HIIT ve Kickboks

Çalışma dünyasının temposuna artık ayak uydurmuş olan Y nesli ve popüler kültürün belirleyici kitlesi Z nesline bakacak olursak, özgüveni ve modu yükseltecek kickboks ve HIIT oldukça popüler. Sonuçta hala Gigi Hadid ve Adriana Lima’nın boks yaparken çıkan görüntüleri etkisini yitirmedi. Trendleri takip ederken iyi hissetmek isteyen yeni nesil, enerjisini atarken modunu da yükseltmek istiyor. Üstelik bunları evde tek başına yapmak bile mümkün.

Huzur veren: Yoga

Tabii o kadar çok çeşidi var ki yoga için sadece huzur veriyor demek en büyük klişelerden biri olur. Yine de ruhunu ve bedenini dinledirirken yanında fiziksel ve zihinsel güçlenmeyi de getiren yoga, özellikle son birkaç yıldaki yükselişini artırarak trend olmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre birçok yaş grubundan insan yogayı diğer sporlara tercih ediyor. Hem öyle yoga türleri var ki dirseklerinize kadar terleyebilirsiniz.

Yaza hazırlanırken: Aqua Fitness

Bikini ve mayo alışverişi başlamadan önce kendinizi çok daha iyi hissetmek için yapmanız gerekenlerden biri de en kısa sürede en çok karşılığı alabildiğiniz ve vücudunuzun tamamını çalıştıran yüzmeye daha çok vakit ayırmak. Suyun içinde pilates ve fitness hareketlerinin yapıldığı aqua boot camp ya da aqua fitness gibi grup derslerine katılarak, hafiflemiş bedeninizi daha enerjik şekilde çalıştırmaya başlayın!

Doğayla Buluşurken: Koşu

Spor salonundan çıkmak istemeyenler de doğayla baş başa kalmak isteyenler de çoğu zaman sık sık koşu yapmayı tercih ediyor. Dolayısıyla sporseverler olduğu sürece koşmak hep trend olacak. Ne spor kıyafetleri ne de belirli bir zamanı var. Spor ayakkabınızın olması bile yeterli bir anda gelen koşma isteğini gerçekleştirmek için. Hazır hava ısınmaya başlamışken evi ve salonu geride bırakın, yeşeren doğayı izlerken spor yapmak için koşmaya başlayın!