2019 Kış Düğün Trendleri

Siz de yaz aylarında her hafta sonunu ayrı bir düğünde geçirmekten yoruldunuz mu? Hayatınızın en özel günü için kış mevsimini tercih etmekten hemen vazgeçmeyin. Kış düğünleri hem hesaplı hem de çok avantajlı!

Yaz aylarının sıcak havası damatların takım elbiseleri ve hayallerimizdeki gelinliklerin kat kat kumaşları için hiç de ideal değil. Hem gelin ve damat, hem de misafirler için kış düğünleri çok daha konforlu. Üstelik kış düğünleri kapalı salonda yapıldığı için yağış endişesiyle sürekli hava durumunu kontrol etmenize de gerek kalmayacak. Size aileniz ve arkadaşlarınızla bu güzel günün keyfini çıkarmak kalacak!

Yaz mevsiminde istediğiniz mekanın müsaitliğini bulmak için aylar öncesinden harekete geçmeniz gerek. Oysa kış mevsiminde şansınız çok daha yüksek, üstelik fiyatların neredeyse yarı yarıya olduğunu görüp kendinizi şanslı hissedeceksiniz. Organizasyon kalemlerinden tasarruf ederek kendinize hep hayalinizi kurduğunuz o muhteşem gelinliği almak için ek bütçe yaratabilir veya güney yarım kürede tropik bir balayı için plan yapmaya başlayabilirsiniz! Ne de olsa orada yaz, unutmayın!

Kış gelinlerine özel dekorasyon ipuçları

Kış aylarında “Evet!” demeyi seçen romantik gelinlere stil ve dekorasyon önerilerimize gelince…

  • Yaşasın aksesuarlar! Şık suni kürkler, pelerinler, etoller ve eldivenlerle gelinliğinizin içinde bir masal prensesi gibi görüneceksiniz.
  • Vintage tutkunu gelinler için kış düğünleri biçilmiş kaftan. Düğününüzü minimum eforla bir film setine dönüştürebilirsiniz. Kollarınızı sıcak tutacak zarif uzun kollu dantel gelinliğinize eşlik edecek sallantılı küpeler ve gösterişli bir saç aksesuarıyla tüm konuklara bir film yıldızını hatırlatacaksınız.
  • Gece boyunca coşkuyla dans etmeniz için ayakkabılarınızın şıklığı kadar rahatlığı da çok önemli. Düğününüzü kışın yapıyorsanız gelinliğinizin altına bileğinizi kavrayan bir bootie de seçebilirsiniz.
  • Düğün dekorasyonunda kar taneleri, çam dalları, kristaller, kozalaklar gibi kışa özgü detaylar tercih ederek bir kış masalı yaratabilirsiniz.
Two beautiful girls

Kış gelinlerine makyaj önerileri

Bir kar tanesi gibi ışıl ışıl bir kış gelini mi olmak istersiniz? Yoksa buzlar kraliçesi gibi karizmatik ve mesafeli bir görünümü mü tercih edersiniz?

Kış gelini olmanın güzel yanı, makyajınızın çok daha uzun süre dayanacak olması!

  • En özel gününüzde derin ve anlamlı bakışlar için dumanlı göz makyajını tercih edebilirsiniz. Kalın ve yoğun takma kirpikler tüm dikkatleri gözlerinize çekecektir. Bu görünümü nude bir ruj ile tamamlayarak görünümü dengelemenizi öneririz.
  • Makyaj çantalarımızın baş köşesinde yerini alan highlighter olmadan düğün makyajımı da düşünemiyorum diyenlerdenseniz, ışıltılı bir görüntüye evet deyin! Doğal görünümlü, sağlıkla ışıldayan bir cildi ön plana çıkarmak önceliğinizse, önerimiz kalın ve kuyruklu bir eyeliner ile mat bir ruj ikilisi.
  • Kim demiş gelinler koyu renk ruj sürmez diye! Kış gelinleri bu konuda çok daha şanslı, bordo ve kırmızıları kullanmanız yaz gelinlerine göre çok daha kolay. Tabi bu durumda göz makyajınızı iddiasız planda tutmanızda fayda var.