2018 Stil Tercihlerinizi Etkileyecek 5 Trend

Yepyeni bir gardıroba hazır mısınız? Belki baştan sona yenilemek zorunda değilsiniz ama bu yeni trendlere biraz yer açmanız gerekiyor. En azından beş parçalık bir yere ihtiyacınız var!

Tabii tüm gardırobunuzu boşaltın ve yepyeni kıyafetleri satın almaya başlayın demiyoruz ama kendinizi şımartmak için bir fırsat arıyorsanız yeni yılın trendlerine dair ilk gözlemlerimizi inceleyebilirsiniz. Daha önce biri bekleyen trendleri yazmıştık. Bu sefer biraz daha renkler, desenler, aksesuarlar ve detaylar üzerine yoğunlaşacağız.

Yeni sezonda Pantone’nin 2018 rengi olan ultra-violet’yi sık sık göreceğiz. Peki ona eşlik edecek renkler ne olacak? 90’lı yılların etkisi yerini 80’lere nasıl bırakacak?

Bu soruların cevabı aşağıda!

Pembenin Yerini Sarı Alacak

Morla en iyi gidecek renklerden biri sarı ve eğer pembenin hükmünden sıkıldıysanız, sarı içinizi açacak! Özellikle aksesuarlarınızda neon sarı için biraz yer açın. Kıyafetleriniz daha açık, daha neşeli ve capcanlı olacak ya da klasik renkleri tercih edecekseniz, morun baskın tavrını dengeleyen koyu tonları tercih edebilirsiniz. Tıpkı milenyum pembesi gibi birçok marka neon sarıyı kullanmaya başladı bile.

Yeni 90’lar Etkisi, Artık 80’ler

80’li yıllar modanın, yaşam tarzının ve ekonominin çok hızlı geliştiği, harcamaların arttığı, gösterişin yükseldiği en çılgın dönemlerden biriydi. Bu tabii ki trendlere de yansıdı. Nasıl 90’ların trendleri güncel halleriyle son birkaç yılı etkisi altına aldıysa, gelecek birkaç yıl da 80’lerin etkisinde olacak. Vatkalı ceketler, leopar gibi iddialı desenler ve bel çantaları tüm abartısıyla geri dönüyor.

Sürdürülebilir Moda Daha Popüler

Tüketiciler artık markalardan ve perakendecilerden daha etik bir duruş bekliyor. Eğer markalar sürdürülebilirliğe ve etiğe uygun davranmazlarsa gelecekte ve hatta şimdiden en güçlü müşteri kitlesi olan Y ve Z kuşağını ellerinde tutamayacaklar. Dolayısıyla bir trend olarak sürdürülebilirliği iyi takip edin! Vegan deri ve laboratuarda üretilen ipekler de yeni trendler arasında olacak. Unutmayın!

Omuz Detayları Yerini Göğüs Detaylarına Bırakacak

Önce crop toplarla karın dekoltesi ardından off-shoulder trendiyle omuzları ortaya çıkardık. Şimdi sırada biraz daha cesur olmanızı gerektirecek bir trend var: Göğüs detayları! Spot ışığı altında bu sefer göğüs bölgenizdeki detaylar olacak. Yeni sezonda birçok tasarımcı ve marka göğüs bölgesinde farklı desenlerden, tasarımlara kadar tüm yenilikleri denemeniz için size alternatifler sunacak.

Kıyafetleriniz Daha Teknolojik Olacak

Giyilebilir teknoloji etkisini artan şekilde gündelik kıyafetlere yansıtmaya devam edecek. Son dönemde hayatın her alanında teknoloji kendini daha çok hissettiriyor bu da tüketicilerin daha çok konfor ve rahatlık talep etmesine sebep oluyor. Haliyle teknoloji de kıyafetlere yeni dönemde daha çok uğrayacak.