2017’nin Dekorasyon Trendleri

coverFotoğraf: Shutterstock

Yeni bir eve taşınmak ya da eski bir evde yenilikler yapmak sizin de içinizi açıyor mu? Evinizle ilgili yapmak istediğiniz değişikliklerin büyüklüğü ne olursa olsun, güncel trendleri bilmek işinizi kolaylaştırabilir. Yenilikleri keşfetmeyi sevenlerin en sık uğradığı web sitelerinden biri olan Pinterest, dekorasyon konusunda artan aramaları listeledi. Sayelerinde en çok aranan ve merak edilenleri biliyoruz! Evinizde değişiklik yapmadan önce trend rehberimize göz atabilirsiniz.

Komodinler ve Başucu Sehpaları

Komodinlerin icadı muhtemelen yatak odalarının evin farklı yerlerine ayrılmasıyla aynı döneme denk geliyor. Uzun zamandır hayatımızda olan bu mobilya, son dönemde yatak odasına kişilik kazandıran en önemli dekorasyon objesine dönüştü. Pinterest aramalarında komodin %721’lik artışla ilk sırada!

Mermer Ürünler

Mermer, aramalarda %303 artış gösteren bir başka trend. Son dönemde dekorasyon dünyasını iyice saran mermerin evinizde kendine yer bulması için birçok alternatifiniz var. Küçük mumluklar ve kaselerle başlayabilirsiniz ya da evinizi mermer görünümlü duvar kağıtlarıyla kaplayarak farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Hygge Trendi

Son dönemde dekorasyona İskandinav etkisini getiren hygge trendini duymuşsunuzdur. Danimarkalıların kış gecelerine keyif getiren geleneği, evde de kuzey dokunuşlarını oluşturmaya dayanıyor. Hygge’nın ne olduğunu merak ediyorsanız, ilgili yazımızı okuyabilirsiniz; sonuçta aramaları %285 artan bir trende yabancı kalmak istemezsiniz.

Ev Bitkileri

Özellikle evinizi kendine göre dekore eden sarmaşık ve diğer tırmanan bitkiler başta olmak üzere, tüm yeşiller sizinle yaşamakta özgür. Arama oranı %200 artan bitkilerin en güzel yanı, çok fazla bakım gerektirmeyen türlerin de olması. Unutmayın, evinizde yeşil yoğunluğu artacaksa, saksı seçmek de en az bitki seçmek kadar önemli olacak.

Bakır Detaylar

Aramalarda %90 artan bakır kelimesi, moda dünyasındaki metalik etkinin evlere yansımasını gösteriyor. Sıcak bir tonu olan bakır, büyük parçalardansa küçük ve diğer malzemelerle uyum içinde olunca en şık görünümüne kavuşuyor.

Denizci Mavisi

Her ne kadar İskandinav etkisi artmışsa da bu açık renk trendinden sıkılanlar için Akdeniz sıcaklığı yaz aylarında evlere girmeye hazır! Özellikle kadifeyle bir aradayken harika görünen denizci mavisi, evdeki beyaz hükmünü değiştirmeden bozmak isteyenlerle küçük yenilikler peşinde olanların kurtarıcısı olacak.