2015-16 SONBAHAR/KIŞ TREND RAPORU

Yaz mevsiminin herkes için güzel geçtiğini umuyorum ve yaz mevsimi sonrası biraz üşümeye herkes hazırdır diye düşünüyorum. Eminim moda tutkunları şimdiden vitrinlerin hızla değişmesine alışmış ve gardıroplarını 2015’in kış trendlerine göre süslemeye hazırlanıyorlardır. Bu kış mevsimi nelerin trend olacağını merak edenlere, ipuçları bende…

01

1. Siyah-Beyaz Oyunlar

Optik sanatın izlerini taşıyan , zebra tarzı siyah beyaz grafikler bu kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Zaman zaman örgü dokuma tekniğiyle yapılmış kazaklar, şallar ve elbiseler, zaman zaman ise dijital baskılarla hazırlanmış bluzlarda siyah-beyaz dengesine oldukça sık şekilde rastlayacağız.

02

2. Uzun Hikayeler

Zaman zaman asker ceketlerinin kalıplarını çağrıştıran kalın uzun mantolar bu kış modaya geri dönüyor; ancak bu kez ekstra uzun olarak… Uzun kesimli bu mantolar soğuktan donacağınız günler için sizi koruyacak.

03

3. Tribal Baskılar

Yaz dönemindeki tribal baskılar yerini kış döneminde paltoların üzerinde desen olarak bırakıyor. Özellikle farklı kabilelerden etkilenmiş tasarımcılar paltolarda tribal modasını uygulayacak.

04

4. Kışkırtan Kadife

Tekstilde en sevdiğim malzemelerden biri olan kadife soğuk kış günlerinde kadınları kışkırtıcı cazibesiyle kendine çekecek. Çünkü bu sene uzun kadife elbiseler ve etekler çok moda olacak. Özellikle lacivert, kırmızı ve siyah renkteki elbiseler dolaplarınızı süslemek için sizi bekliyor.

05

5. O Şimdi Asker!

Bu sene kadınlar da military look’dan (askeri görünüm) nasibini alacak. Koyu lacivert ceketler, siyah deri düğmeler ve mantolar feminenliği arka plana itecek ve karşımıza dominant, güçlü bir kadını çıkaracak.

06

6. Horizontal Çizgiler

Bu yıl birçok tasarımcı modaseverlere horizontal ağırlıklı çizgili kazaklar ve elbiseler hediye etti.

07

7. Kapitone Tılsımı

Artık kadınlarda da eskiden daha çok erkek mantolarında alışık olduğumuz kapitone stili çok moda, üstelik sadece ceketlerde değil; etek ve elbiselerde de…

08

8. Cesur Detaylar

Bazı tasarımcılar siyah ve beyazı kış trendlerinde gösterirken bazıları ise daha cesur davranıp çok kuvvetli renkleri bir arada kullanarak 70 ve 80’li yıllara gönderme yaptı.

09

9. Dantel Vurgular

Dantel bir kadını her zaman büyüleyici ve feminen gösteren bir malzemedir; çok şükür ki bu 2015 kış sezonunda daha çok maskülen tasarımlar görmemize rağmen abiye modasına dantel damgasını vuracak. Bazı tasarımcılar elbiselerin bütününde çekinmeden dantel malzemesini kullanırken, bazıları ise sadece etek uçlarında, kol uçlarında ve yaka detaylarında dikkat çekmeyi hedefliyor.

10

10. Deri Cesareti

Aslında her sezon farklı bir şekilde trend olmayı başaran ve çok sevdiğim deri malzemesi, bu yıl deri ceketlerle birlikte deri etek ve pantolonlara da yansıyacak.

11

11. Zımbalı Oyunlar

Birçok tasarımcı mantolarda normalde kullanılan boyun çok daha büyüğünü düğme olarak kullandı. Aynı zamanda hem elbise, hem paltolarda kullanılan zımbalarda kadınları trendy ve farklı gösterecek.

12

12. Püskül Püskül

Birçok tasarımcı, haddinden çok daha uzun püsküllü olan etek ve elbiseleri moda dünyasına çoktan taşıdı…

13

13. Metalik Yansımalar

Siyah ve beyazın yanı sıra, soğuk havalarda sıcacık hissetmek için kadmiyum turuncusu ve marsala şarap renk tonu ve soğuklarda daha da üşüme hissi için mavi ve metalik gümüş gibi renkler de trend olacak.

14

14. Plise Havası

Uzun süren bir sessizlik dönemi sonrası, plise birkaç sene önce bomba gibi moda trendlerine geri dönmüştü ve 2015-2016 sezonunda da trend olmayı bırakacağı hiç benzemiyor… Ağırlıklı olarak metal ve gümüş renk uzun veya midi plise etekler kışa koca bir merhaba diyecek.

 15

15. Leopar Tutkusu

Leopar desenler elbiselerde, çoraplarda, legging’lerde büyük olasılıkla ondan vazgeçemeyen kadınlardan dolayı yeniden geri döndü… Üstelik bu sefer daha az rüküş ve tüm şıklığıyla…

Sezon Trendlerini Stilinize Uyarlayın!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Moda Blogger’ı Gibi Görünmenin 13 Yolu” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6824″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Eviniz Sonbahara Hazır mı?” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=7711″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]