1 Şal 6 Farklı Yöntem

Şal, atkı ve fular üçlüsü sanki dört mevsim boyunca onların özlemini duymayalım diye ortaya çıkmış gibi. Kış aylarında uzun bir atkı, yaz aylarında süslü bir fulara dönüşebilir ama boynumuz hiç boş kalmaz. Eminiz birçok kadın gibi siz de şal müzesi açabilecek kadar çok farklı modele sahipsiniz. Kadınların bu kadar çok şala sahip olmasının nedeni, onların sonsuz şekilde kullanılabilir olması. Bir fuları saçınızdan boynunuza, bileğinizden belinize kadar her yerde kullanabilirsiniz, limitiniz hayal gücünüz! Para harcadığınıza hiçbir zaman pişman olmayacağınız şal ve fularları daha farklı nasıl kullanabilirim diye merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımı önerilere hemen göz atın.

Kovboy Stili

Bandanayı veya fuları üçgen olacak şekilde katladıktan sonra boynunuza bağlayarak elde edeceğiniz bu model size belki biraz iddialı veya maskülen gelebilir. Fakat Coachella Festivali’nde Selena Gomez’in nasıl feminen bir görünüm yakaladığını görüp ilham alabilirsiniz.

İnce Şal-Kemer

Uzun bir şal ya da fular boynunuzda kalmaya mecbur değil. Eğer geçen yıl giydiğiniz şorta yeni bir görünüm kazandırmak isterseniz, desenli bir ipek şalı ince şekilde katlayın ve kemer yerine kullanın. Özellikle kontrast oluşturan renkleri seçerseniz daha çok dikkat çekersiniz.

Bolo Stili

Western filmlerini izlediyseniz, özellikle kasaba şerifinin boynunda kolye gibi asılı broşu mutlaka görmüşsünüzdür. Hazır kovboy botları yeniden ortaya çıkmışken, fularınızı bir broş ile sabitleyebilirsiniz. Bu trende bolo-tie dendiğini hatırlatalım.

Boynu Saran Fular

Choker kolye modası henüz etkisini kaybetmese de yerine yeni trendler geliyor. Örneğin fularınızı boynunuzu saracak kalın bir blok şeklinde katlayıp özenle bağlayabilirsiniz. Choker kolyenin yerine uygulayabileceğiniz bu modelle esen rüzgara karşı boynunuzu koruyabileceğiniz de kesin gibi.

Bele Oturan Şallar

Belinizi belirgin hale getirmek için kullandığınız kemeri bir şal ya da fularla kullanmak hakkında ne düşünürsünüz? Stilinize güncel bir yorum getirirken romantik görünmeyi de tercih ederseniz, modern Audrey Hepburn olmak için bu modeli kullanabilirsiniz.

Kıyafetle Eşleşen Fularlar

Ceketiniz ya da elbisenizle aynı kumaştan fular takmak sizce abartılı bir uygulama mı? En başta dediğimiz gibi fular kullanmanın sınırı yok, hayal gücünüz izin verdiği kadar farklı yöntem deneyebilirsiniz. Eğer birebir eşleşmeden hoşlanmıyorsanız, renkleri uygun seçebilirsiniz.